Połączyła je pasja, a scaliła przyjaźń. Te kobiety tworzą miejskie dzieła sztuki

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Katarzyna Chętnik
Ich prace są jak miejskie talizmany
Ich prace są jak miejskie talizmanyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Miau Crew tworzą cztery, zupełnie różne od siebie kobiety. Połączyła je pasja do malowania, street artu. Jak rozpoczęła się ich znajomość? Czy w swoich działaniach widzą też misję społeczną? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Zuo, Rurz, Wadada i Miss Dorys .

Miejskie talizmany Miau Crew

Miau Crew to grupa składająca się z czterech wyjątkowych kobiet, które połączyła wspólna pasja, czyli malowanie. Kolektyw powstał 17 czerwca podczas wydarzenia Festiwal Inżynierów w Stacji Praga. - Malowałyśmy tam wspólnie kampera, to było pierwsze spotkanie, gdy zrobiłyśmy coś wspólnie - tłumaczy Gosia Wadada.

Dziewczyny szybko dostrzegły, jak dobrze współpracuje się w damskim gronie. - Ta relacja jest zdrowa, opiera się na samych witaminach, tutaj nie ma nic trującego. Charakterologicznie jesteśmy na przeciwnych biegunach, ale to się fantastycznie zazębia i uzupełnia - dodaje Zuo.

Street art. Pasja, która łączy ludzi

Grupa nie ukrywa, że oprócz wspólnej pasji, kobiety łączy także wyjątkowa relacja pełna zaufania i akceptacji. - Całe nasze życie prywatne, akcje, wszystko się przeplata i wspieramy się w wielu obszarach - podkreśla Wadada.

Skąd wzięła się nazwa Miau Crew? - Od miauczenia piosenek, nie zawsze znamy teksty tego, co chcemy zaśpiewać, po prostu "wymiaukujemy" sobie różne melodie - wspomina Miss Dorys. 

Zuo, Rurz, Wadada i Miss Dorys udowadniają, że pasji nie należy przypisywać do określonej płci. - Chcemy pokazać innym dziewczynom, że można malować, robić graffiti, street art, wyrażać się w ten sposób, zajmować kawałek miasta, brać na własność i wnikać w jego strukturę - podsumowuje Miss Dorys.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości