Dom jak galeria? Te dodatki rozweselą każde wnętrze

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane wnętrze - dom jak galeria
Odpicowane wnętrze - dom jak galeriaDzień Dobry TVN
wideo 2/2

W najnowszym odcinku cyklu "Odpicowane wnętrze" Katarzyna Jaroszyńska zabrała widzów do domu, który wygląda jak galeria. Królują w nim wyjątkowe, oryginalne dodatki. Gdzie szukać przedmiotów rozweselających pomieszczenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Ewa Mierzejewska, ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz.

Odpicowane wnętrze - dom jak galeria

W najnowszym odcinku "Odpicowane wnętrze" reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska zaprezentowała widzom dom, który kryje w sobie niezwykłą kolekcję. Nieruchomość ma 116 metrów. Jej właścicielami jest małżeństwo - Kamila i Marek. Ona jest projektantką mody, a on prowadzi galerię sztuki i pracuje w IT.

- Staramy się otaczać tym, co lubimy. Trochę sztuką, trochę tym, co jest nam bliskie - tłumaczy Kamila Gawrońska-Kasperska. W salonie na ścianie możemy podziwiać imponujące graffiti. Zaraz obok tej płyty para umieściła także mural. - To jest dla mnie alternatywa dla telewizji - podkreśla właścicielka.

W domu znajdziemy także wiele oryginalnych dodatków min. mechaniczna ruletka czy plakaty ze "Star Wars". Nad biurkiem w pracowni Kamili położono płytki w jodełkę. - Pasowało mi to, trochę oddzielenie, zaburzenie płaszczyzny długiej ściany - podsumowuje.

Nietypowe dodatki do domu

Dodatki mogą odmienić wygląd każdego domu lub mieszkania. Warto, by były zgodne z naszym poczuciem estetyki, humorem czy zainteresowaniami. W studiu Dzień Dobry TVN ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska zaproponowała widzom kilka pomysłów na urządzenie pomieszczenia w oryginalnym stylu.

- Pierwsza kategoria to są rzeczy funkcjonalne - wyjaśnia. Mogą być to np. ściskacze do książek w kształcie królików, dmuchana lampa czy półka na książki w kształcie żółwia. Nietypowe dodatki w domu mogą pełnić także jedynie funkcję dekoracyjną. Osobną kategorią są przedmioty kolekcjonerskie np. pamiątki po sławnych ludziach lub rzeczy z filmów, które kochamy.

Tego typu dodatki znajdziemy w sklepach czy na wystawach garażowych. - Są różne takie miejsca, gdzie można kupić przedmioty vintage - zaznacza ekspertka. - Internet jest absolutną kopalnią - dodaje. Kolekcjonerskie rzeczy warto kupować z zaufanych źródeł, które oferują certyfikat potwierdzający ich oryginalność.

"Nieoczywiste miejsca" w TVN Style

Aranżacje wnętrz to Twoja pasja? Zobacz miejsca, które w ramach programu na TVN Style odwiedziła Katarzyna Jaroszyńska. W programie "Nieoczywiste miejsca" znajdziesz wiele inspiracji. Cały cykl możesz oglądać w serwisie player.pl, a premierowe odcinki są emitowane w niedziele o 14:35 na kanale TVN Style.

"Nieoczywiste miejsca" w TVN Style

HGTV: Dom w dawnej kuźni
HGTV: Dom w dawnej kuźniHGTV
wideo 2/20

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości