Aranżacje wnętrz

Odpicowane przedszkole w Aleksandrowie Łódzkim. Elewacja przypomina łuski krokodyla

Aranżacje wnętrz

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane przedszkole w Aleksandrowie Łódzkim
Odpicowane przedszkole w Aleksandrowie ŁódzkimDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Cykl "Odpicowane" wraca po wakacyjnej przerwie, ale w nowej odsłonie. Do tej pory Katarzyna Jaroszyńska w Dzień Dobry TVN pokazywała widzom inspirujące wnętrza domów i mieszkań, a teraz odwiedzi również niesamowite budynki użytku publicznego oraz polskie projekty architektoniczne nagrodzone za granicą. Czym zachwyca przedszkole w Aleksandrowie Łódzkim?

Cykl "Odpicowane" w Dzień Dobry TVN

Wyjątkowe przedszkole w Aleksandrowie Łódzkim jest publiczną placówką, która ma 1 tys. m2.

- To jest taka nasza zabawa z formą, żeby nie była infantylna, ale było wiadomo, że nie jest to jednak obiekt dla dorosłych - powiedziała Dorota Sibińska, architektka.

Dół budynku zbudowany jest w technologii tradycyjnej, natomiast góra jest prefabrykowana i zbudowana z drewna.

- W tym czasie, kiedy budowaliśmy dół, w fabryce były montowane wielkoformatowe płyty drewniane, które następnie przyjechały na budowę. W około 2 tygodnie zostało zbudowane całe piętro. To jest taka trochę szafka, jak kupujemy z marketu budowalnego, skręcamy i jest gotowe - przyznał Filip Domaszczyński, architekt.

Piętro jest pokryte stalową, żółtą elewacją, która ma przypominać łuski krokodyla.

Przedszkole w Aleksandrowie Łódzkim

Przedszkole zostało tak zaprojektowane, by dzieci czuły się w nim jak najlepiej. Budynek ma duże okna, niektóre elementy konstrukcji są obniżone, a sala gimnastyczna znajduje się w otwartej przestrzeni.

- Ruch jest podstawą w rozwoju dziecka. Jeżeli robimy takie otwarte sale to zapraszamy, wręcz podświadomie zmuszamy wszystkich, żeby w tę piłkę pograli - wyjaśniła Sibińska.

- To jest sala wielofunkcyjna. Nie zawsze jest tak, że dzieci możemy wypuścić na dwór. Wtedy schodzą tutaj i mają gimnastykę - dodał Domaszczyński.

Jak wyglądają pokoje na piętrze, czyli w tzw. "brzuchu krokodyla"? Zobacz więcej w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości