Styl poznańskiej kamienicy. "To łączenie starego z nowym"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - styl poznańskiej kamienicy
Odpicowane mieszkanie - styl poznańskiej kamienicyDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jeżyce to jedna z najpiękniejszych dzielnic Poznania. Odnajdziemy tam wiele starych kamienic. W jednej z nich mieszka Iga Wyżkiewicz, miłośniczka stylu vintage i pięknych przedmiotów. - Wyszukiwać ich można wszędzie - deklaruje w cyklu "Odpicowane mieszkanie".

"Odpicowane mieszkanie" - kamienica w Poznaniu

Mieszkanie Igi Wyżkiewicz liczy 111 m2. Było do generalnego remontu, ale właścicielka starała się zachować w nim jak najwięcej starych elementów.

- Kamienice w Poznaniu mają poniemiecki akcent, ponieważ jesteśmy blisko Berlina, więc te wpływy są bardzo widoczne. Jest to łączenie różnych stylów, starego z nowym - tłumaczyła rozmówczyni Katarzyny Jaroszyńskiej, reporterki Dzień Dobry TVN.

Jak dodała, mebli szukała w różnych miejscach. Starą komodę upolowała na aukcji, a stolik przy osiedlowym śmietniku. - Wyszukiwać przedmiotów można wszędzie i dzięki temu można taniej urządzić mieszkanie - zadeklarowała.

Wnętrza kamienicy

W Dzień Dobry TVN zajrzeliśmy do salonu, kuchni połączonej z jadalnią i sypialni. W pierwszym pomieszczeniu odnajdziemy wspomnianą komodę i stolik, a w oczy rzuca się surowa ściana i sufit, które Iga Wyżkiewicz sama pomalowała.

- Są to kolory ziemiste. Ogólnie chciałam pomalować mieszkanie na kolory łagodzące i naturalne. Jest to farba nakładana na siebie i później zmazywana. (...) Myślę, że ten kolor idealnie gra z roślinami. Postawiłam monsterę obok ściany i pozwoliłam jej, żeby pięła się ku górze. Aktualnie sięga sufitu, także zaczynam ją podpinać do góry, żeby mogła rosnąć dalej. Mam nadzieję, że obrośnie wkrótce całe okno dookoła - przyznała właścicielka.

Co ciekawe, kuchnia jest największym pomieszczeniem w mieszkaniu. Stanowi jego serce, bo tutaj Iga spędza najwięcej czasu, jedząc posiłki z rodziną i znajomymi. Goście nad stołem mogą podziwiać lampy, które sama komponowała. - Dwie lampy są znalezione na targu staroci, a najmniejsza to część lampy, która wisiała w domu moich rodziców - podkreśliła rozmówczyni.

A co znajduje się w sypialni? Po jakie dodatki sięgnęła Iga? Zobacz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący: