Czas rozpocząć sezon balkonowy. "Zielony kącik, gdzie mogę sobie poleżeć, pospać, poczytać książkę w hamaku"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
K. Chętnik, A. Hryń
Czas na... balkony!
Czas na... balkony!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Balkony to przestrzeń, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Niektórzy zmieniają je w przepiękne ogrody, inni trzymają na nich rowery lub traktują jak składzik na to, co nie zmieściło się w mieszkaniu. Jak można zaaranżować i wykorzystać balkon? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Co można trzymać na balkonie?

Niektóre balkony straszą, inne świecą pustkami, są też takie, które swoim wystrojem zachwycają. Takim właśnie balkonem może się pochwalić Mateusz Bąk, który trzyma na nim kwiaty. - W okresie pandemii pomyślałem, żeby założyć taki balkon. Z tego względu, że nie można było wychodzić, nie można było podziwiać tych kwiatów na zewnątrz. Tutaj jest akurat dobrze, bo nie trzeba wyrywać chwastów, bo jednak te nasiona na 11. piętro nie docierają - mówił mężczyzna.

Wiktoria Fuks przygotowania do sezonu balkonowego zaczyna już pod koniec marca. - Jest to pierwsze mycie balkonu, takie porządne mycie, łącznie z myciem tynku no i szorowanie podłogi - opowiadała.

Jak urządzić balkon?

Anna Pattern swój balkon zaczyna przygotowywać w kwietniu. - Wtedy robię porządki, myję go, czyszczę. Kupuję nowe donice. No i też mamy tutaj piękny widok. Kiedy drzewa się zazielenią, jest naprawdę bardzo przyjemnie - przyznała. Swój balkon urządziła w stylu boho.

- Trochę klimaty Bali, beże, biele. Trochę jasnych kolorów, fajne poduchy, ciepłe przyjazne miejsce, w którym można sobie poczilować wieczorem lub w weekend - wyliczała nasza rozmówczyni, dla której balkon jest oazą i zieloną przestrzenią.

- Mieszkając w dużym mieście, nie wychodząc z domu, mam taki zielony kącik, gdzie mogę sobie poleżeć, pospać, poczytać książkę w hamaku - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: K. Chętnik, A. Hryń

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości