rośliny na balkonie

  rośliny na balkonie

  "Zielony kącik, gdzie mogę sobie poleżeć, pospać, poczytać książkę w hamaku".

  Te kwiaty są przystosowane do słonecznych i chłodnych miejsc. Jak o nie dbać? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym ogrodnik Łukasz Skop.

  Mimo że kalendarzowe lato zbliża się ku końcowi, to na działkach i balkonach wciąż jest kolorowo. Kwitną teraz rdzawe dzielżany, na żółto - rudbekie i słoneczniki, a elektryzujące jeżówki przyciągają pszczoły. Do tej pięknej kompozycji brakuje jeszcze wrzosów. O tym, jak sadzić te rośliny powiedział Łukasz Skop.

  Wiele Polek i Polaków marzy o pięknych balkonach i tarasach. Sadzi hortensje, trawy ozdobne czy lawendę. Sęk w tym, że gdy przychodzi fala upałów lub opadów rośliny albo usychają, albo gniją. Natomiast "Ulubiony Ogrodnik", czyli Wojciech Wardecki w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską podpowiada, jak zadbać o kwiaty.

  Niektóre rośliny, które rosną na działkach lub przydomowych ogródkach wymagają ciągłej pielęgnacji. Na szczęście, są jednak i takie o które nie trzeba dodatkowo dbać, pod warunkiem, że w odpowiednim czasie poświęcimy im chwilę uwagi. Oto sprawdzone porady, które pozwolą zadbać o nasze rośliny, które przetestował Łukasz Skop.

  Julia Wieniawa zaprosiła ekipę Dzień Dobry Wakacje do swojego mieszkania. Gwiazda pochwaliła się imponującym tarasem, na którym urządziła prawdziwą miejską dżunglę. Wokalistka zdradziła również szczegóły najnowszego klipu.

  Zbliżają się upragnione wakacje, przez co wiele osób zastanawia się czy rośliny na działce, bądź w domu poradzą sobie podczas ich nieobecności. W Dzień Dobry TVN Łukasz Skop podpowiedział, co zrobić, by kwiaty przetrwały i nadal zachwycały po powrocie z urlopu.

  Polskie balkony zostały zdominowane przez pelargonie i bratki. Dlatego część osób eksperymentuje i idzie o krok dalej, urządzając je w stylu boho lub francuskim. Natomiast architekt Jonatan Kilczewski pokazał, jak zaprojektować balkon, by nawiązał do Kraju Kwitnącej Wiśni.

  Przemyślana aranżacja tarasu i balkonu może zamienić ten fragment domu lub mieszkania w prawdziwą oazę. Aby uzyskać wymarzony efekt, warto trzymać się kilku zasad, które zdradziły Izabela Szarmach i Olga Piórkowska.

  Ostatnio o balkonach wiele mówi się w kontekście zakazu palenia papierosów i suszenia bielizny. My skupiamy się jednak na kwestii kwiatów balkonowych. Chcemy, żeby cieszyły oko, ale co zrobić, żeby były piękne jak najdłużej?

  Program "Rośliny dla zielonych" w TVN Style to coś dla wszystkich, którzy chcą dokonać rewolucji na swoich balkonach i tarasach. Prowadząca Magda Psiuk pokaże, jak dbać o rośliny i co zrobić, aby to nie był tylko obowiązek, ale też wielka przyjemność.

  Aranżacja balkonu w bloku nie jest łatwym zadaniem. Często nie ma tam wystarczająco dużo przestrzeni, by zrealizować wszystkie marzenia czy pomysły dotyczące idealnego miejsca do wypoczynku.

  Taras to świetne miejsce do wypoczynku, zwłaszcza w cieplejszych porach roku. Przyjemnie odpoczywa się na nim po całym dniu pracy, służy jako przestrzeń do suszenia prania, uprawiania roślin czy nawet organizowania przyjęć dla przyjaciół. Warto osłonić taras przed czynnikami zewnętrznymi.

  Na rynku jest mnóstwo rozwiązań, dzięki którym można stworzyć przytulny kącik wypoczynkowy na balkonie, z dala od wścibskich spojrzeń sąsiadów, zabezpieczony przed silnym słońcem czy wiatrem. Sprawdź, czym i jak osłonić balkon w bloku.

  Listopadowa jesień jest pełna uroku. Na cudowny, złoty kolor przebarwiają się teraz funkie, pęcherznice, wiśnie ozdobne i trawy. One bez problemu przetrwają zimę, ale rośliny na balkonach i tarasach, a także domowe potrzebują naszej opieki. Jak to zrobić w odpowiedni sposób? O tym opowiadał Łukasz Skop, prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie".

  Także jesienią warto zadbać o piękny widok za oknem. Pomogą nam w tym naturalne dekoracje. Maja Popielarska doradza, z jakich kwiatów stworzyć kompozycje i które rośliny będą cieszyły oczy przez długą jesień, a nawet będą mogły przezimować. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

  Początek września to doskonały moment, aby sprawdzić, jak się mają rośliny, które rosną w doniczkach postawionych na balkonie. O tym, które z nich wymagają przycięcia powiedział Łukasz Skop. Nasze ekspert pokazał również, jak przygotować poidełko dla ptaków.

  Łąki kwietne coraz częściej pojawiają się na naszych balkonach i w ogrodach. Jak zasiać je w doniczce? Krok po kroku pokazali nam to Natalia i Maciej Podyma, czyli „Pani i Pan Łąka”.

  Surfinie to niezwykle efektowna roślina, bez której trudno wyobrazić sobie letni balkon. Kwiaty te dostępne są w wielu kolorach, a także różnią się miedzy sobą wielkością pąków, formą wzrostu i odpornością na chłód. Jaki rodzaj wybrać? O odmianach, uprawie i wymaganiach tych kwiatów opowiedziała nam florystka Anna Wojtala.

  Jak przygotować rośliny balkonowe na zimę? Na dachu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Izabelę Szarmach i Olgę Piórkowska. Do czego będzie potrzebny nam styropian? Czy zimą trzeba podlewać balkonowe rośliny? Iza i Olga zwróciły uwagę, by pamiętać o tym, że jesienią sadzimy cebulki roślin cebulowych, które dadzą nam piękne kwiaty na wiosnę. I jak przezimować rośliny, które nie przetrwają zimy na balkonie?