Karolina Wolińska surfuje zimą w Bałtyku, nie poszła w ślady znanego brata Dawida. "On mi zabrał walory estetyczne, a ja mu sportowe"

Aktualizacja:

Karolina Wolińska słynie z robienia rzeczy ekstremalnych. W Dzień Dobry TVN nie tylko opowiedziała o surfowaniu zimą, ale też pokazała, jak to wygląda w praktyce. Zdradziła nam także, że na zimowe spotkanie z morzem usiłuje namówić swojego brata, projektanta Dawida Wolińskiego.

Karolina Wolińska i jej zimowe surfowanie

Reprezentantka i wielokrotna mistrzyni Polski opowiedziała nam o swojej ogromnej pasji do wody. Minusowe temperatury nie są jej straszne. Aktualnie można zobaczyć ją w Bałtyku, gdzie nawet zima nie jest w stanie jej zrazić.
- Można surfować na Bałtyku cały rok. Teraz to ekstremalne przeżycie, ale da radę - zapewniła Karolina Wolińska.

Jak przygotować się do surfingu zimą?

Siostra Dawida Wolińskiego radzi, by - zanim wskoczymy do zimnej wody - wybrać odpowiedni strój.
- Wiatr sprawia, że odczuwalna temperatura jest niższa. Ciepła pianka, najlepiej z kapturem, buty do tego grube i oczywiście rękawice - wyliczała zawodniczka.
- Ta pianka w najbardziej wychładzających miejscach ma 6 mm. Najbardziej marznie twarz. Polecam nasmarować się grubą warstwą kremu i jest OK - dodała surferka.

Zamiłowanie do wody

Karolina Wolińska nie poszła w ślady brata. Bardziej od mody kręci ją bowiem sport.
- Od dziecka uwielbiałam wodę. Dawid zresztą też. Wszyscy się śmieją, że on mi zabrał walory estetyczne, a ja mu sportowe - stwierdziła sportsmenka.
- Jako dziecko pokochałam pływanie na windsurfingu. Zostawiłam żagiel w piwnicy i teraz pływam tylko na surfingu. To piękny sport, ale trudny - zaznaczyła nasza rozmówczyni.
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Agata Zjawińska
Pozostałe wiadomości