Styl życia

Dziennikarka o polskich korzeniach podbija Katar. "Zawsze jest profesjonalistką dążącą do celu"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Szymon Brózda
Dziennikarka o polskich korzeniach podbija Katar
Dziennikarka o polskich korzeniach podbija Katar Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Joanna Gąsiorowska jest dziennikarką kanału Al Jazeera English, gdzie relacjonuje wydarzenia i prezentuje informacje o tematyce sportowej. O swojej pracy, życiu prywatnym i mundialu w Katarze opowiedziała w reportażu Dzień Dobry TVN.

Joanna Gąsiorowska - życiorys

Joanna Gąsiorowska urodziła się w Londynie, ale ma polskie korzenie. Jej dziadek był pilotem w Dywizjonie 303, a babcia - łączniczką podczas powstania. Dziennikarka od dziecka pasjonowała się sportem. Jeździła konno, zjeżdżała na nartach, grała w tenisa i golfa. Marzyła o tym, by w przyszłości związać się z telewizją.

- Zawsze miała łatwość pisania. Była bardzo aktywna. Nie byłam specjalnie zdziwiona, że chce pójść do telewizji - przyznała mama Joanny - Grażyna Gąsiorowska.

Po ukończeniu studiów dziennikarskich Joanna Gąsiorowska trafiła do brytyjskiej stacji Sky Sports. W 2006 roku otrzymała propozycję dołączenia do zespołu Al Jazeera English, pierwszej globalnej anglojęzycznej telewizji nadającej z Bliskiego Wschodu. - Zadzwonili do mnie i powiedzieli mi, że mogę przyjechać do Kataru, ale mam tylko 24 godziny na podjęcie decyzji - wspominała dziennikarka. - W ciągu 4 dni musiałyśmy spakować cały jej dom, wynająć go, sprzedać samochód, ale jakoś wszystko się udało - dodała Grażyna Gąsiorowska.

Przeprowadzka przyniosła wiele zmian w życiu Joanny - zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. W redakcji poznała bowiem swojego przyszłego męża - Davida Brundle'a.

Joanna Gąsiorowska i David Brundle

Polsko-australijska para pobrała się w Polsce, niedaleko Krakowa. Od 16 lat mieszkają na stałe w Katarze. Małżeństwo doczekało się 2 dzieci - syna i córki. - Staramy się pielęgnować polskie, jak i australijskie tradycje. Bardzo podoba mi się idea organizowania tradycyjnej polskiej wigilii - zaznaczył David, który obecnie pracuje dla ONZ.

Joanna Gąsiorowska o mundialu w Katarze

Dziennikarkę w najbliższym czasie czeka sporo pracy. - W czasie, jak będzie mundial, to będę dużo stała pod stadionami. Nie zawsze jestem w studiu, gdzie ktoś mi robi włosy, makijaż i jest fajnie. Czasami musimy składać materiał w samochodzie czy w deszczu. Lubię tę adrenalinę. To jest mój ukochany moment - podkreśliła Joanna Gąsiorowska.

- Jestem przekonany, że Jo w tracie mistrzostw będzie wykonywać swoją pracę najlepiej, jak potrafi. Będzie jej naprawdę sporo. Zawsze jest profesjonalistką dążącą do celu - dodał mąż dziennikarki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Szymon Brózda

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dory TVN

Pozostałe wiadomości