Styl życia

Jak poukładać rzeczy w szafie, by wszystko się zmieściło? Rady ekspertki, dzięki którym opanujesz chaos

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Jak zorganizować szafę, by mieć idealny porządek?

Właściwy układ w szafie to więcej niż połowa sukcesu, jeżeli chodzi o przechowywanie rzeczy. Odwiecznym problemem jest pomieszczenie wszystkiego, czego potrzebujemy. Swoimi patentami na organizację przestrzeni podzieliła się z widzami Dzień Dobry TVN Agnieszka Witkowska, architekta porządku.

Porządki w szafie - od czego zacząć?

Agnieszka Witkowska jak nikt potrafi zarządzić przestrzenią w szafie. Architekta porządku stawia przede wszystkim na przemyślane i praktyczne rozwiązania.

- Szafę trzeba zaplanować. Gdzie będzie drążek? Tu pozostaje kwestia naszego wzrostu, ale i długości ubrań. Najlepiej rozwiesić ciuchy na drążku i je pomierzyć. Wtedy wiemy, jaka przestrzeń maksymalna przyda nam się przy rozwieszaniu ubrań - wskazywała architekta porządku.

- Jeśli jedna z niewielu sukienek jest dłuższa, nie planujmy dla niej większej przestrzeni, tylko zawińmy ją na wieszaku. Łatwo o bałagan, kiedy rzeczy są leiste. Tu sprawdzi się drążek, złożone mogą się nie układać - radziła.

Wieszaki - jakie wybrać?

W organizowaniu przestrzeni w szafie ważnym jest, w czym poukładamy ciuchy bądź na czym je zawiesimy. Nie wszystkie proponowane na rynku rozwiązania są dobre. - Wieszaki metalowe, np. z pralni, często odkształcają np. swetry. Koszyki to idealne rozwiązanie, bo jest większy przepływ powietrza - tłumaczyła ekspertka.

- Pamiętajmy, że sezonowo zmieniamy rzeczy. Sukienki na zimę wkładam do pojemników i wkładam na górę szafy - mówiła Agnieszka Witkowska w Dzień Dobry TVN.

Bielizna i ubrania sportowe - jak układać?

Architekta porządku dobrze wie, jak uporczywa może być bielizna, która w naszych szufladach żyje własnym życiem. Na szczęście i na to znalazł się patent.

- Jeśli chodzi o bieliznę, podzielmy szufladę np. specjalnymi pudełkami. Dzięki temu lepiej zorganizujemy przestrzeń - pokazywała.

- Rzeczy na siłownię bądź takie w częstym użytku włożyłabym do pojemnika. Przez układanie ich w kosteczkę, paradoksalnie, zrobimy sobie bałagan - ostrzegała.

Biżuteria - jak znaleźć jej miejsce w szafie?

Łańcuszki, bransoletki, pierścionki, broszki czy męskie spinki do mankietów. Gdzie je wszystkie powykładać? - Do biżuterii zakupić możemy specjalną tacę. Możemy ułożyć ją np. przy rzeczach, które zajmują mniej miejsca - powiedziała Agnieszka Witkowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości