Międzynarodowy Dzień Puzzli z wicemistrzem świata. Czy poradził sobie z "ułożeniem" prowadzących Dzień Dobry TVN?

Aktualizacja:
Autor:
Patrycja
Sibilska
Międzynarodowy Dzień Puzzli

Międzynarodowy Dzień Puzzli znany jest też jako Międzynarodowy Dzień Łamigłówek. Zatem jest to także dzień wszelkich pobudzających nasz umysł do pracy zabaw, takich jak znane wszystkim krzyżówki, sudoku czy kostki Rubika. Jak szybko puzzle liczące 50 elementów układa mistrz tej dyscypliny, Mariusz Śliżewski? Ile miały największe puzzle, jakie ułożył?

Za wynalazcę puzzli uważa się Johna Spilsbury'ego, brytyjskiego grawera i fotografa. Pierwsze puzzle przez niego zrobione tworzyły układankę, mającą pomagać w nauce geografii. Były to mapy mocowane na drewnianych arkuszach i cięte wzdłuż granic państwowych. Od tego czasu świat oszalał na punkcie puzzli, gra zdobyła wielu fanów i doczekała się nawet mistrzów w tej dyscyplinie, takich jak Mariusz Śliżewski - wicemistrz świata w układaniu puzzli.

Wicemistrz puzzli Mariusz Śliżewski "ułożyć" prowadzących Dzień Dobry TVN

Mariusz Śliżewski w 2022 roku w Dzień Dobry TVN podjął się ułożenia puzzli z fotografią prowadzących program Gosi Ohme i Filipa Chajzera. Jak się okazało, puzzle składające się z 500 elementów to dla niego "przedszkole", bo układa je w rekordowym tempie 37 minut! Z tym zadaniem także poradził sobie po mistrzowsku.

Rekordy w układaniu puzzli Mariusza Śliżewskiego

Największe puzzle, jakie do tej pory ułożył, składały się z 42 000 elementów, ich szerokość to 7,5 metra, a wysokość to 2 metry. Mariusz Śliżewski wszelkiego rodzaju układanki uwielbia od dzieciństwa. Z biegiem czasu jego pasja przeobraziła się w kolejno zdobywane tytuły. Najnowszy to wicemistrz świata. Drugie miejsce zajął podczas zawodów rozegranych w hiszpańskim Valladolid. Jak wyglądają mistrzostwa w układaniu puzzli?

- Trzeba się zapisać, wchodzimy na halę, każdy dostaje te same puzzle, 500 elementów, ten sam obrazek, włącza stoper, czas start i układamy na czas - wyjaśniał gość Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości