Parenting

Gry i zabawy patriotyczne. Doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci

Parenting

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Gry i zabawy z historią w tle
Gry i zabawy z historią w tleDzień Dobry TVN
wideo 2/6

11 listopada to doskonały czas, aby usiąść w gronie rodzinnym i trochę podszkolić się z historii. Najciekawsze propozycje na rozrywkę w każdym wieku zaprezentowała w Dzień Dobry TVN Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek.

Zabawy z historią w tle

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz gier edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. - Możemy zmierzyć się z rodzicami. Są gry, które mają gradację pytań między rodzicami a dziećmi. A tu mam taką grę, że przez 10 sekund pokazujemy planszę z grafiką, a potem rzucamy kostką i odpowiadamy na pytanie - pokazała Magdalena Kordaszewska.

Są też puzzle. - Przepięknie wykonane, w których są regiony Polski, ale też z boku można ułożyć stare granice Polski. Układając puzzle, przyglądamy się ich kształtom. Jak wyglądają dane województwa? Jakie tam są zabytki? - mówiła gościni Dzień Dobry TVN.

Gry i zabawy patriotyczne nie tylko w domu

Specjalistka zachęcała także nauczycieli, aby urozmaicali swój program dydaktyczny. - Można przeprowadzić lekcję z historii w szkole. Escape roomy są bardzo modne. A tu mam zestaw szkolny. Mam nadzieję, że niejeden nauczyciel się skusi i dzieciom zorganizuje taki escape room - podsumowała ekspertka ds. zabawek.

Więcej w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości