Hobby

Pan Michał wytwarza pióra wieczne. Ile czasu zajmuje wykonanie jednego z nich?

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Małgo Fall
Pisane mu były wieczne pióra
Pisane mu były wieczne pióra Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Michał Kulka przez wiele lat był dyrektorem marketingu, prezesem spółki w grupie bankowej, a także właścicielem kancelarii prawnej. W pewnym monecie mężczyzna postanowił zerwać z dotychczasowym zajęciem i zajął się wyrabianiem piór wiecznych. Co skłoniło go do zmiany pracy? Czy tęskni za dawnym życiem?

Zrezygnował z pracy i zaczął robić pióra wieczne

Michał Kulka - jak sam przyznał - był mężczyzną w drogim garniturze, w butach szytych na miarę, który żył od spotkania do spotkania. Jednak potrzeba robienia czegoś własnoręcznie buzowała w nim przez cały czas pracy zawodowej. - To się wyrażało w fotografii, czy w tym, że zbudowałem samochód od zera - powiedział pan Michał.

Mężczyzna zaczął się interesować piórami wiecznymi w momencie, gdy zauważył, że jego syn bardzo brzydko pisze. - Kupiłem mu obsadki i stalówki, takie klasyczne, maczane w atramencie. Razem usiedliśmy przy stole i zaczęliśmy pisać. Stwierdziłem: "Super, więcej piór. Chce jeszcze jedno". To jeszcze jedno skończyło się na ponad stu piórach - powiedział.

Jak powstaje pióro wieczne?

Pan Michał wytwarza pióra wieczne praktycznie od początku do końca. Samodzielnie - poza stalówką - robi wszystkie jego elementy. Do ich ozdobienia wykorzystuje złoto, srebro, macicę perłową, a także ziarna rzepaku. Na wykonanie jednego pióra - w zależności wybranej od techniki - potrzebuje od 6 tygodni do nawet kilku miesięcy.

Mężczyzna przyznał, że wiele osób pyta go, czy tęskni za swoim dawnym życiem. Co im odpowiada? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości