Finanse i Praca

Pracuje w kuźni od ponad pół wieku. W jego warsztacie są narzędzia mające 100 lat

Finanse i Praca

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
W kuźni spędził 57 lat
W kuźni spędził 57 latDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Tadeusz Tymowicz w kuźni spędził 57 lat. Mężczyzna już jako mały chłopiec pomagał ojcu w pracy. Z czasem rodzinna tradycja stała się także częścią jego życia. Jak obecnie wygląda praca kowala?

Tadeusz Tymowicz pracuje w kuźni

Tadeusz Tymowicz odziedziczył pasję po swoich bliskich. - Dziadek był kowalem, tata był kowalem i ja też nim jestem. Mam 72 lata a w kuźni spędziłem 57 lat. Po szkole podstawowej już zacząłem pracować z tatą. To mi szło, wprawiłem się do tego – powiedział Tadeusz Tymowicz.

Praca w kuźni weszła w krew panu Tadeuszowi. Mężczyzna przejął rodzinny biznes i kultywował tradycję. Nam pokazał nawet, jak wygląda pracowania. Niektóre z rzeczy mają ponad sto lat.

Kowal – zawód przyszłości

Tadeusz Tymowicz zdradził także, że w dawnych czasach w okolicy działało siedmiu kowali. Każdy z nich miał ręce pełne roboty. Dziś został rodzynkiem w tej branży.

- Jestem czasami zła na to, bo nic mi nie pomoże, tylko całymi dniami siedzi w pracy, ale cenię go, że kocha to, co robi – powiedziała Maria Tymowicz, żona kowala.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości