Styl życia

Ma obfity wąsik i monobrew. Przestała się depilować, bo miała ważny powód

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
papilot.pl
Ciemnowłosa kobieta z zarostem.

Eldina Jaganjac zawojowała media społecznościowe, a wszystko to za sprawą postów stanowiących pochwałę naturalnego piękna. 32-letnia aktywistka z Kopenhagi postanowiła zrezygnować z depilacji całego ciała i włączyć się do ruchu body positive, by zachęcić inne kobiety do pracy nad samoakceptacją. Publikowane przez nią zdjęcia i filmiki budzą nie lada sensację w sieci. Jak reagują na nie internauci?

Eldina Jaganjac zrezygnowała z depilacji

Eldina Jaganjac to kolejna osoba, dzięki której idea ciałopozytywności zyskuje coraz większą popularność. Mieszkanka Danii postanowiła zrezygnować z wielu rytuałów pielęgnacyjnych, w tym także regularnej depilacji nóg, rąk i okolic bikini, jak również zabiegów regulacji brwi czy usuwania wąsika. Wszystko po to, by wyrazić swój sprzeciw wobec współczesnych kanonów piękna.

Uroda

Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetyki
Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetykiCo za Tydzień
wideo 2/5

- Denerwowało mnie, jak bardzo ograniczony musi być wygląd kobiety. Jeśli mężczyzna się nie goli i nie wyrywa brwi, nikt tego nie zauważa, ani nie komentuje. To nic niezwykłego. A ja, podobnie jak wiele innych kobiet, sama nauczyłam się pilnować. Nie czułam się komfortowo wychodząc na zewnątrz, jeśli moje brwi nie byłyby małe. Nie szłam na siłownię, jeśli nie miałam gładko ogolonych nóg - wyjaśniła.

Eldina Jaganjac i jej działania na rzecz ciałopozytwności

Eldina Jaganjac przestała się depilować w marcu 2020 roku i od tego czasu udziela się jako reprezentantka ruchu body positive. - Nie musisz wstydzić się swojego owłosienia - zapewnia w instagramowych wpisach, zachęcając tym samym inne kobiety do porzucenia powszechnie przyjętych schematów i życia w zgodzie z własnymi potrzebami.

Nie da się ukryć, że posty publikowane w sieci przez młodą aktywistkę budzą zainteresowanie osób w każdym wieku. Niestety działania kobiety nie zawsze spotykają się z pozytywnym przyjęciem. W gronie jej obserwatorów nie brakuje hejterów, którzy pozostawiają pod zdjęciami niewybredne komentarze. Na szczęście Dunka potrafi podejść do tego ze zdrowym dystansem.

- Skupiam się na moich celach, a nie na tym, jak postrzegają mnie inni i czy mnie lubią - przekonuje Eldina Jaganjac.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: papilot.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ildar Abulkhanov/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości