Styl życia

Czym jest Pinterest i jak z niego korzystać?

Styl życia

Autor:
Adrian
Adamczyk
Artur Debat/Getty ImagesCzym jest Pinterest?

Pinterest jest znanym serwisem społecznościowym, który służy do zamieszczania obrazów. Na Pintereście można znaleźć inspiracje, porady, a wszystko pogrupowane tematycznie.

Pinterest czasem traktowany jest jako wyszukiwarka, a innym razem jako serwis społecznościowy. Umieszcza się w nim treści wizualne, a więc zdjęcia, grafiki oraz filmy wideo. Użytkownicy internetu pokochali ten serwis! Sprawdź, co to jest Pinterest i jak go używać!

Co to jest Pinterest? Historia i idea

Nazwa "Pinterest" powstała z połączenia dwóch słów: "pin" oraz "interest", które oznaczają kolejno: "przypiąć" i "zainteresowania". Na Pintereście pojawiają się więc treści wizualne, do których dołączony jest link kierujący na konkretną stronę. Powstają tablice ze zdjęciami pogrupowanymi tematycznie, tworząc bardzo bogatą bazę. Jak działa Pinterest? Użytkownicy tego serwisu mogą do swojej tablicy przypinać dowolne zdjęcia, które znajdą w sieci. Przypinanie nazywane jest pinowaniem, a zdjęcia zebrane na tablicy to po prostu piny. Zdjęcia ze swojej tablicy można przepiąć na tablice innych użytkowników. Osobie, która o Pintereście słyszy po raz pierwszy, może się to wydawać nieco dziwne lub trudne, jednak w rzeczywistości jest bardzo łatwe!

A kiedy powstał Pinterest i kto jest jego pomysłodawcą? Serwis został stworzony przez Bena Slibermanna, Paula Scierrę oraz Evana Sharpera 2010 roku. Początkowo był skierowany do bardzo wąskiego grona, a żeby zostać członkiem, należało dostać zaproszenie od znajomego. Z czasem jednak zrezygnowano z tego pomysłu i obecnie żadne zaproszenia nie są potrzebne.

Kto potrzebuje konta na Pintereście?

Pinterest to internetowa przestrzeń umożliwiająca gromadzenie zdjęć, które interesują nas np. z powodu tematyki. Powodem może być praca, hobby, zainteresowanie konkretną dziedziną. Pinterest traktowany jest często także jako wyszukiwarka obrazów. Dzięki rysunkom, grafikom i obrazom na Pintereście można wyszukiwać strony związane tematycznie z zainteresowaniami.

Kto zatem potrzebuje Pinteresta? Załóżmy, że osobą zakładającą konto jest ktoś urządzający swoje nowe mieszkanie lub dom. Dzięki obrazom na Pintereście nie tylko sprawdzi, jakie są aktualne trendy, ale także – klikając na interesujące zdjęcie – może trafić do serwisu, w którym tego typu zdjęć jest więcej. Jest to również fantastycznie miejsce dla osób mających hobby i szukających serwisów z informacjami np. na temat koni, konkretnego sprzętu elektronicznego czy mody.

Przedsiębiorcy oraz osoby chcące wypromować swoje strony internetowe i blogi także mogą korzystać z tego serwisu. Osoba prowadząca blog kulinarny i umieszczająca na nim swoje zdjęcia może pochwalić się nimi na Pintereście i w ten sposób zachęcać do odwiedzenia swojej strony. Dokładnie tak samo mogą postępować przedsiębiorcy, właściciele firm.

Pinterest można też traktować po prostu jako serwis społecznościowy, który daje możliwość przeglądania ciekawych pinów dodawanych przez znajomych.

Czy można korzystać z Pinteresta bez logowania?

Wielu użytkowników internetu nie chce rejestrować się w nowych serwisach, ale ma ochotę przeglądać ich zawartość. Czy istnieje możliwość korzystania z Pinteresta bez logowania? Teoretycznie nie. Chcąc przeglądać jego zawartość, należy się zalogować. W przeciwnym razie dostęp do zawartości jest mocno ograniczony. W praktyce nietrudno się domyślić, że znaleziono metodę, która pozwala ominąć logowanie. Wystarczy ściągnąć odpowiednią wtyczkę Pinteresta, co pomaga odblokować skrypty serwisu. Niestety, wtyczki tego typu nie zawsze działają we wszystkich przeglądarkach internetowych.

Polski odpowiednik Pinteresta

Czy istnieje polski odpowiednik amerykańskiego Pinteresta? Nie powstał serwis tak popularny jak Pinterest, jednak pojawiło się wiele bardzo podobnych, które zyskały w naszym kraju dużą popularność. Najczęściej są to serwisy promujące design i modę.

Pinterest cieszy się ogromnym powodzeniem. Dzięki niemu można szybko odnaleźć interesujące materiały bez zagłębiania się w treść. Obrazy, rysunki i grafiki na Pintereście często stanowią inspirację w wielu dziedzinach. Lubisz gotować? Możesz przeglądać piny z kulinariami, dzięki czemu trafisz na bardzo wartościowe strony internetowe. A może ciekawi się architektura lub design? Na Pintereście znajdziesz wiele interesujących treści.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Wielka awaria mediów społecznościowych

Wielka awaria mediów społecznościowych
Wielka awaria mediów społecznościowychWielka awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa. Czego powinna nas nauczyć? Czy powinniśmy zmienić loginy i hasła?
Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Artur Debat/Getty Images

Pozostałe wiadomości