Styl życia

Najstarszy dostawca pizzy. "Staram się prowadzić aktywne życie"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Najstarszy dostawca pizzy w Polsce

Adam Wrzosek, jest emerytem i najstarszym dostawcą pizzy. Mężczyzna ma 77 lat i postanowił, że będzie cały czas aktywny. W programie Dzień Dobry TVN opowiedział ile kilometrów pokonuje dziennie na rowerze, którym jeździ do klientów.

Emeryt został dostawcą pizzy

Adam Wrzosek w tygodniu ma wiele zajęć. Przez 4 dni rozwozi pizzę rowerem, w środy chodzi do klubu seniora, śpiewa też w chórze.

- Staram się prowadzić aktywne życie. Staram się walczyć ze starością - powiedział w programie Dzień Dobry TVN.

Przez całe życie zawodowe pan Adam pracował w BHP, ale jak podkreślił, nie dawało mu to takiej satysfakcji jak to czym się teraz zajmuje. Wspomina także, epizod, czyli około 10 lat, przez które trudnił się naprawą pralek.

Jak został dostawcą pizzy?

Adam Wrzosek podkreśla, że nie chciał "skapcanieć". Po przejściu na emeryturę zauważył, że jego koledzy nie są w najlepszej formie. Dlatego postanowił zająć się czymkolwiek, oby tylko nie siedzieć w domu i być wśród ludzi. Planuje pracować jeszcze dwa, trzy lata.

Pracując pomaga także córce, która jest w trudnej sytuacji finansowej.

- To jest głównym czynnikiem tego, że podjąłem pracę, pomijając to, że jestem wśród ludzi. Córka jest w trudnej sytuacji finansowej, ma troje dzieci i pomagam jej. (...) Wychowuję wnuka, dlatego, że jest taka sytuacja, że jestem rodziną zastępczą - powiedział Adam Wrzosek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości