70 lat zespołu Mazowsze. "Przejechali cały świat, wszędzie byli oklaskiwani. To jest absolutnie fenomen"

Aktualizacja:

Zespół Mazowsze należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. W tym roku grupa obchodzi 70-lecie. Z tej okazji artyści przygotowali dla widzów niespodziankę.

Mazowsze- zespół doceniany w Polsce i na świecie

Dokładnie 70 lat temu, 6 listopada na deskach Teatru Polskiego w Warszawie wystąpił zespół Mazowsze. Jego twórcą był świętej pamięci Tadeusz Sygietyński i jego żona Mira Zimińska-Sygietyńska, która po wojnie porzuciła karierę aktorską i zdecydowała się pomóc mężowi w tworzeniu zespołu ludowego.

Przejechali cały świat, wszędzie byli oklaskiwani. To jest absolutnie fenomen. Do dziś występują i zachwycają. Pod warszawą, w Otrębusach jest ich matecznik

– powiedział Mateusz Hładki.

Twórczość zespołu Mazowsze

Zespół Mazowsze wywodzi się z centralnego regionu Polski, jednak repertuar, który wielotysięcznej publiczności przedstawiają artyści, rozszerzył się także o folklor innych regionów. Obecnie w ich repertuarze znajdują się opracowania z 42. regionów Polski. Ponadto ciekawe występy urozmaicają kolorowe, tradycyjne kostiumy.

Koncert Mazowsza

Już w tę niedzielę o godzinie 17:00 wszyscy zainteresowani będą mogli ponownie zobaczyć występ Mazowsza. Z jubileuszu zespół przygotował dla fanów koncert z transmisją online.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości