Razem z Ukrainą

Obrońca Ukrainy nagrodzony Orłem Karskiego. "Wspólnie zwyciężymy to zło"

Razem z Ukrainą

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Orzeł Karskiego dla obrońców Ukrainy
Orzeł Karskiego dla obrońców UkrainyDzień Dobry TVN
wideo 2/17

Obrońca Kijowa Wołodymyr Bihun został uhonorowany Orłem Karskiego. Wyróżnienie w łódzkiej archikatedrze odebrała w jego imieniu żona wraz z dziećmi. W Dzień Dobry Wakacje Yevheniia Bihun opowiedziała, czym jest dla nich ta nagroda.

Oddział Wowy na pierwszej linii frontu w Ukrainie

29 czerwca w łódzkiej archikatedrze wręczono Orły Jana Karskiego. Wyróżnienia upamiętniają polskiego emisariusza z czasów II wojny światowej. W tym roku jedną z uhonorowanych osób był obrońca Kijowa Wołodymyr Bihun. Mężczyzna bez wahania zdecydował się bronić miasto przed atakiem rosyjskich wojsk.

Wowa to dowódca 7. roty obrony terytorialnej Kijowa. To od nich zależy życie mieszkańców i bezpieczeństwo dzielnicy rządowej. Od początku wojny działają więc pod ogromną presją. Nagrodę w imieniu Wołodymyra odebrała jego żona wraz z dziećmi - Dianą i Jehorem.

Orzeł Karskiego dla ukraińskiego żołnierza

W studiu Dzień Dobry TVN Yevheniia Bihun opowiedziała o tym, co czuła, gdy odbierała wyróżnienie męża. - Doświadczenie wywołało duży stres, ale również zaszczyt. To wyróżnienie nie tylko dla mojego męża, ale też dla wszystkich, którzy odważnie stanęli w obronie swojej ojczyzny - wyjaśnia.

Wowa zdecydował się bronić Ukrainy już drugiego dnia wojny. Na początku jednak zadbał o bezpieczeństwo swojej rodziny. - Zawiózł nas do moich rodziców i następnego dnia zgłosił się do obrony - tłumaczy Yevheniia.

Jak często udaje jej rozmawiać z mężem? - Łączność mamy tylko komórkową, ale też nie zawsze i wtedy czekam na informacje, żeby upewnić się, że jest w porządku - dodaje. Yevheniia podkreśla, że myślami cały czas jest przy swoim mężu. - Nawet przebywając tutaj, sercem jesteśmy na Ukrainie - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości