Polska

Dziesięć najbardziej instagramowych miejsc na mapie Polski. Na zdjęciach wyglądają idealnie

Polska

Khrystynabohush/Getty Images

Szukasz miejsca, które będzie wyglądać zjawiskowo nie tylko na żywo, ale także na zdjęciu? Dobrze trafiłeś. Przedstawiamy przegląd najładniejszych miejsc na mapie Polski. Odwiedzić możesz je zarówno ze znajomymi, jak i z dziećmi.

Morskie Oko

Morskie Oko to najczęściej wybierany cel podczas górskich wędrówek. Największe jezioro w Tatrach o każdej porze roku przyciąga tłumy turystów. Z okolic schroniska możemy dostrzec Rysy oraz Mięguszowieckie Szczyty. Do Morskiego Oka prowadzi częściowo utwardzona droga, zatem wyprawa nie powinna być trudna również dla dzieci.

Molo w Sopocie

Sopockie molo jest jednym z najpopularniejszych miejsc na Pomorzu. Choć część turystów zachwyca się urokliwym widokiem, to położenie drewnianego deptaku ma również inną, ważną zaletę. To właśnie tam stężenie jodu jest dwukrotnie większe niż na lądzie, a pierwiastek ten odpowiada między innymi za prawidłową pracę tarczycy. Jeśli chcecie zrobić tam instagramowe zdjęcie, to musicie wziąć pod uwagę, że nie jest to łatwe, gdyż na co dzień jest tam dużo spacerowiczów. Uważajcie, mewy też lubią wejść w kadr!

Łazienki Królewskie w Warszawie

Zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie przyciąga nie tylko warszawiaków, to stały punkt wycieczki po stolicy. W sercu parku ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na terenie Łazienek zobaczyć można również oranżerię, amfiteatr, XVIII-wieczny teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki oraz liczne wolnostojące rzeźby. Z takimi atrakcjami możemy zrobić ciekawe zdjęcie.

Rynek Główny w Krakowie

Największemu placowi w Krakowie uroku dodają kilkusetletnie obiekty zabytkowe. To właśnie tam możemy zobaczyć słynne sukiennice. Na Rynku Głównym odbywają się cykliczne wydarzenia, takie jak targi świąteczne, staroci czy Parada Smoków. Nieodłącznym elementem tego miejsca są gołębie, to właśnie one skradają serca i wchodzą w kadr naszych zdjęć.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Na pytanie z czym najbardziej kojarzy wam się Warszawa, większość odpowiedziałaby, że z Pałacem Kultury i Nauki. Nic dziwnego, widać go niemal z każdego miejsca w stolicy! Obecnie działają w nim m.in. teatry, kino, muzea, knajpki oraz główny Punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej. Na 30. piętrze budynku znajduje się taras widokowy, z którego zobaczyć można panoramę miasta. Robi wrażenie!

Most Tumski we Wrocławiu

O tym moście jest naprawdę głośno, część z was może go kojarzyć jako miejsce zakochanych. To właśnie tutaj pary zakładają kłódki symbolizujące ich miłość. Choć w wyniku remontu zostały zdjęte i pojawił się zakaz ich wieszania, to i tak ponownie pojawiają się na balustradzie. Jeśli jesteście we Wrocławiu, koniecznie odwiedźcie to miejsce. Kto wie, może przytrafi wam się jakaś niespodziewana miłość?

Plac Grzybowski w Warszawie

Plac Grzybowski, choć pozornie może się wydawać zwyczajnym miejscem, to właśnie tam chętnie fotografują się zwiedzający stolicę. Na środku urządzono skwer z oczkiem wodnym, w którym odbijają się wysokie budynki oraz kościół pw. Wszystkich Świętych. Nawet Marcin Prokop polubił to miejsce.

Zakrzówek w Krakowie

Chorwacja w Polsce, czy to możliwe? A jednak! A to wszystko za sprawą błękitnej wody. Zakrzówek to sztuczny zbiornik wodny w Krakowie, który powstał w wyniku zalania starego kamieniołomu wapienia. Choć obowiązuje tam zakaz pływania, gdyż istnieje ryzyko utonięcia, jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez krakowian.

Wieża widokowa na Szachtach w Poznaniu

Jeśli nie znacie tego miejsca, to koniecznie musicie to nadrobić. Z wieży widokowej można podziwiać okoliczne stawy i dziką przyrodę, a dzięki umieszczonym tabliczkom łatwo zidentyfikujecie charakterystyczne punkty w panoramie miasta.

Plac Zbawiciela w Warszawie

Okrągły plac gwiaździsty w śródmieściu Warszawy przyciąga uwagę warszawiaków. Powodów jest kilka, jednak duże zainteresowanie wzbudzają popularne knajpki. "Zbawix", bo tak określany jest przez młodych, stał się kultowym miejscem spotkań towarzyskich.

Niezwykła wyprawa – 4 kontynenty w 4 miesiące. Podróżnik Robert Szulc o swoich podbojach. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Rzuciła wszystko i wyjechała na... Malediwy. "To miejsce stało się moim domem"

Grecy od lat zamieszkują Zgorzelec. Cały czas mylimy nazwę ich tańca z Zorbą

Jego graffiti zatrzymuje czas w miejscu. "Kiedy kogoś maluję, nadaję bohaterskości tej osobie"

Pozostałe wiadomości