Dziecko

Poszukiwanie złotego runa, przeganianie koszmarów i inne najlepsze gry planszowe dla całej rodziny

Dziecko

Autor:
Sabina
Zięba
Gry planszowe łączą dziadków i wnuczków
Gry planszowe łączą dziadków i wnuczkówDzień Dobry TVN
wideo 2/20

Poniedziałek, 24 stycznia to pierwszy dzień ferii dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W związku z tym ekspertka ds. zabawek, Magdalena Kordaszewska, zaprezentowała w Dzień Dobry TVN gry planszowe, które będą doskonałą formą rozrywki zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Gry planszowe - pomysł na zabawę z dziećmi

Zimowe ferie to dla wielu osób wspólnie spędzone chwile z najmłodszymi. W tym okresie niejednokrotnie należy zorganizować dzieciom czas i znaleźć im produktywne zajęcia, które będą dla nich interesujące. Niezwykle pomocne są w tym planszówki. To doskonały pomysł na integrację pokoleń. Podczas rozgrywki można dowiedzieć się wiele o sobie nawzajem, poczuć dreszcz emocji i przede wszystkim świetnie się bawić.

Najlepsze gry planszowe

Cechy idealnej gry dla dwóch lub trzech pokoleń to: proste zasady (często wsparte instrukcją video), ciekawy scenariusz i dosyć szybka rozgrywka. Możemy zdecydować się na gry uruchamiające wyobraźnię, gry logiczne, strategiczne, oparte na współpracy (nie rywalizacji), pamięciowe czy mierzące refleks. Jakie są najlepsze?

SZACH MAT - gra uczy od podstaw gry w Szachy. 24 karty z zadaniami (łatwymi i trudnymi) zaciekawią początkującego gracza i sprawią, że szachiści zyskają nowego zawodnika.

Blokus Shuffle - to połączenie geometrycznego pojedynku Blokus z kartami UNO, których polecenia dynamicznie zmieniają zasady gry. Nagłe zwroty akcji potrafią podgrzać atmosferę rywalizacji.

W Poszukiwaniu Złotego Runa - poszukujemy złotego runa, którego strzeże jeden z czterech Smoków Morskich i odpowiadamy na ponad 180 pytań z geografii oraz historii wielkich odkryć geograficznych.

Sen - to gra karciana, w której gracze starają się wyśnić jak najprzyjemniejszy sen. Jak to zrobić? W idealnym śnie musi być jak najmniej mrocznych kruków.

Pluszowych snów - naszym celem jest przegonienie koszmarów, a pomogą nam w tym pluszowe misie. Gra polega na umiejętnym wybieraniu żetonów o odpowiednim rozmiarze. Jej różne warianty sprawiają, że zaciekawi graczy w każdym wieku.

Milionerzy Wyzwanie Dorośli vs Dzieci - rywalizacja i pragnienie zwycięstwa przeplatają się tu ze sprawdzianem wiedzy. Są pytania dla dzieci i dla dorosłych. Ci ostatni odpowiadają również na pytania ze świata najmłodszych. Gra na licencji Milionerów TVN.

Źle to dobrze - w tej grze chodzi o to, aby na pytania odpowiadać niepoprawnie, o czym w ferworze walki łatwo zapomnieć. Należy wskazać tę z zaproponowanych odpowiedzi, która jest błędna, aby zdobyć kartę. 

Rok na okrągło - wyjątkowa gra edukacyjna, w którą można bawić się na wiele sposobów. Duża, okrągła plansza pozwala na zrozumienie cykliczności zmian zachodzących w przyrodzie. Każda pora roku jest wyróżniona innym kolorem pół oraz ilustracją zmieniającego się drzewa i jego otoczenia.

Word Fever – W ogniu pytań – to elektroniczna gra familijna. Dostajesz temat, literę i tylko 12 sekund, by wymyślić pasujące słowo. Im szybciej odpowiesz, tym więcej punktów uzyskasz. Sztuczna inteligencja analizuje odpowiedzi oraz czas ich udzielania tak, by dostosować pytania do poziomu każdego uczestnika.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości