Dziecko

Jak zorganizować dziecku miejsce do nauki? "Jeżeli siedzimy przy biurku, to ważna jest pozycja"

Dziecko

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Wybieramy krzesła i biurka dla małych uczniów
Wybieramy krzesła i biurka dla małych uczniówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Wygodne krzesło i biurko to ważne elementy wyposażenia pokoju każdego ucznia. Wybór mebli dla najmłodszych nie powinien być przypadkowy, ponieważ nieprawidłowa pozycja w trakcie odrabiania lekcji może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym fizjoterapeuta Tomasz Jurkiewicz.

Jak zorganizować dziecku miejsce do nauki i odrabiania lekcji?

Pokój ucznia powinien być dostosowany do jego potrzeb. Biurko i krzesło to podstawa wyposażenia, nawet w przypadku pierwszoklasistów. Warto pamiętać o tym, że odpowiednio dobrane meble pozwalają uniknąć wad postawy i problemów z kręgosłupem. Ich wysokość powinna być dostosowana do wzrostu malucha, a co za tym idzie zapewniać komfort w trakcie pracy.

- Jeżeli siedzimy przy biurku, to ważna jest pozycja. Powinniśmy siedzieć przede wszystkim tak, jak jest nam wygodnie - podkreślił Tomasz Jurkiewicz.

Jak wybrać biurko i krzesło dla pierwszoklasisty?

W trakcie poszukiwania idealnych mebli dla malucha warto zwrócić uwagę na modele z regulacją blatu i siedziska, które posłużą nam przez lata. Ważne, by w trakcie odrabiania lekcji dziecko miało możliwość swobodnie oprzeć ramiona o blat biurka. Jego barki nie mogą zwisać ani kierować się ku górze.

- To będzie generowało niekorzystne napięcia w całej obręczy barkowej i może to dziecku zaburzać naukę albo efektywność pisania - wyjaśnił Tomasz Jurkiewicz. Dodał też, że nie bez znaczenia pozostaje odpowiednie podparcie kręgosłupa, które zapewnić może dobrze dobrane krzesło.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Pokój dla nastolatki w stylu loftowym

Zainspiruj się poradami z kanału HGTV. Zobacz, jak urządzić pokój dla nastolatki w stylu loftowym. Architekt Krzysztof Miruć doradza, jak zaaranżować taką przestrzeń, gdzie umieścić garderobę, biurko oraz regał. Więcej inspiracji znajdziesz w programie "Zgłoś remont".

HGTV: Pokój dla nastolatki w stylu loftowym - miejsce na garderobę, biurko i regał
HGTV: Pokój dla nastolatki w stylu loftowym - miejsce na garderobę, biurko i regał Źródło: HGTV

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego:  Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości