Ferie w domu na sportowo. Jak zorganizować dzieciom czas, by oderwały się od ekranu?

Prawdopodobnie będą to najdziwniejsze ferie od wielu wielu lat. Zamknięte stoki uniemożliwiają szusowanie na nartach, a nieczynne hotele utrudniają wyjazdy. Rodzice zastanawiają się w związku z tym, co robić ze swoimi pociechami. Kilka ciekawych propozycji przedstawiła w naszym programie Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci,

Ferie 2021 w domu - co robić z dziećmi?

Ferie zimowe trwają w tym roku od 4 do 17 stycznia. Nie dość, że wyjątkowo dla wszystkich województw są w tym samym terminie, to obowiązuje mnóstwo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Spędzenie ich w domu może być więc sporym wyzwaniem. Jednak wystarczy kilka pomysłów, jak je zaplanować i zorganizować.
Program zajęć warto napisać razem z dziećmi. Będzie w nim miejsce na zabawę, czytanie, posiłki i aktywności sportowe. Oczywiście musi się w nim znaleźć także miejsce na czas wolny rodziców. Warto zaangażować maluchy w szykowanie jedzenia, ale także sprzątanie.

Ferie w domu na sportowo

Aktywności sportowe są bardzo ważne, jednak, gdy mamy tyle obostrzeń związanych z pandemią, o wszechstronny rozwój ruchowy postarajmy się zadbać również w domu. Najlepiej to wychodzi przez zabawę.
Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci pokazała kilka takich, które nie zajmują dużo miejsca, ale po rozłożeniu są bardzo efektowne.
- Możemy skakać w klasy, zbijać puszki woreczkami, grać w "krokieta". Są wielkie klocki, z których dzieci układają sobie trasy i chodzić po nich utrzymując równowagę, ćwiczyć motorykę, bo wszystkie mięśnie będą pracowały - opowiadała nasza rozmówczyni.
Zabawy te świetnie sprawdzą się dla rodzeństwa w różnym wieku.
- Rodzice fantastycznie się wkręcają w te zabawy, cała rodzina - podkreślała ekspertka.

Ferie 2021 - półkolonie

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem dopuszczalne są tylko półkolonie dla klas I-IV szkół podstawowych i obozy szkoleniowe.
O tym, że ferie w szkole są fajne, przekonywał Witold Młynarczyk, dyrektor łódzkiej podstawówki nr 206, z którym rozmawiała Kinga Burzyńska. Zobacz nagranie:
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Luiza Bebłot
Reporter: Kinga Burzyńska
Pozostałe wiadomości