Parenting

Zaszła w ciąże, gdy miała 14 lat. "Wiedziałam, że będzie ciężko i ludzie będą o mnie mówić"

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Edziecko.pl
Matka z dzieckiem

Brooke Morton urodziła swoją córeczkę kilka miesięcy przed 15. urodzinami. Nastoletnia mama przyznaje, że okres ciąży był dla niej wyjątkowo trudny. Z jakimi wyzwaniami musiała się mierzyć? O tym opowiedziała w jednym z nagrań na TikToku.

Zaszła w ciążę, gdy miała 14 lat

Brooke Morton zaszła w ciążę w wieku 14 lat. Choć nastolatka przyznała, że było to dla niej trudne doświadczenie, to jednak nie miała wątpliwości, że chce wychować swoje dziecko. Jej córeczka Aloury Lavender przyszła na świat w marcu 2021 roku, czyli kilka miesięcy przed 15. urodzinami swojej mamy.

Ojcem dziecka jest 17-letni Jason Vaughn. Para wspólnie wychowuje pociechę, ale może liczyć na pomoc ojca nastolatka.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Wyznania nastoletniej matki

Nastolatka pokazuje w sieci swoją codzienność i dzieli się prywatnymi chwilami z rodzinnego życia. Stara się również być wsparciem dla osób, które tak jak ona mierzą się z wyzwaniami wczesnego macierzyństwa. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 80 tysięcy osób, a na TikToku śledzi ją aż 1,5 milionów obserwujących.

Szczególną popularnością cieszy się nagranie, w którym 15-latka opowiada swoją historię. Potwierdza w nim, że zajście w ciążę w tak młodym wieku kosztowało ją wiele łez i czuła się osądzana przez otoczenie. - Wiedziałam, że będzie ciężko i ludzie będą o mnie mówić - wyjaśnia. - Na szczęście na świecie pojawiła się Aloury i wiedziałam, że wszystko będzie dobrze -dodaje.

Brooke uważa, że dziecko zmieniło jej życie na lepsze i teraz może cieszyć się rodzinnym szczęściem. Nagranie zdobyło ponad 2,2 miliony polubień, a skomentowało je ponad 16 tysięcy osób. Większość internautów chwali ją za dojrzałe podejście do sprawy. - "Bardzo odważna decyzja, należy ci się duży szacunek", "To mnie naprawdę wzruszyło, gratulacje", "Przykro mi, że nie otrzymałaś wystarczającego wsparcia, masz piękne dzieciątko" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: D3sign/GettyImages/Brookexaloura/TikTok

Pozostałe wiadomości