Zima nie odpuszcza. Znów może intensywnie sypnąć śniegiem

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
TVN Meteo
zimowy spacer

Przed weekendem pogodą w Polsce zaczną rządzić niżowe wiry, które wywołają śnieżyce. Można się spodziewać intensywnych opadów śniegu. Jakie temperatury czekają nas pod koniec tygodnia?

Pogoda od środy do niedzieli 8-12 lutego 2023 r.

Jak podaje serwis TVN Meteo, Polska pozostaje w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego i tylko o północno-zachodnie regiony kraju otrze się cieplejsze powietrze polarne. W środę 8 lutego będzie pochmurno. Możliwe przejaśnienia na zachodzie kraju. Termometry będą wskazywać maksymalnie od -3 st. C na Podkarpaciu do 3 st. na Pomorzy Zachodnim. Z kolei w czwartek 9 lutego na południu Polski można spodziewać się rozpogodzeń. Najzimniej znów będzie na Podkarpaciu, nawet do -2 st. C. Termometry na Pomorzu pokażą do 3 st. C.

Zima

Jaka będzie zima w tym roku?
Jaka będzie zima w tym roku? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W piątek 10 lutego przewidywane są przelotne opady śniegu - słabe i umiarkowane od 1 do 5 cm. Kraj będzie w zasięgu niżowych wirów powietrza znad północnego Atlantyku i Skandynawii. Najniższa temperatura to maksymalnie -1 st. C na południowym wschodzie.

Czy w weekend 11-12 lutego 2023 r. będzie mróz?

W sobotę 11 lutego będzie pochmurnie. Od zachodu w głąb Polski będą nadciągać obfite opady śniegu rzędu nawet do 10 cm. Na zachodzie można się spodziewać deszczu i deszczu ze śniegiem. W weekend temperatury będą nieco wyższe niż w tygodniu: od 0 st. C na Podkarpaciu do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Zachmurzenie będzie się utrzymywać również w niedzielę 12 lutego. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce pojawią się słabe opady śniegu z deszczem. Termometry wskażą od 2 st. C na wschodzie, do 8 st. C na Pomorzu.

Więcej informacji na temat pogody można przeczytać na stronie TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Lorenzo Capunata/Getty Images

Pozostałe wiadomości