Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Kobieta siedząca na balkonie
Pogoda na weekend. Czy będziemy cieszyć się słońcem?
Źródło: AleksandarNakic/Getty Images
Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata - znane powiedzenie sprawdzi się w najbliższym czasie. Nad Polską przechodzić będą strefy opadów, trwa lekkie ochłodzenie, chociaż koniec tygodnia przyniesie ocieplenie. Ile będzie stopni? Czy czeka nas ładna pogoda w weekend 6-7 kwietnia?

Prognoza pogody na weekend

Od zachodu nad Polskę napływać będzie strefa frontu ciepłego związana z niżem Quilla znad Morza Północnego. Za jego sprawą może zacząć padać, ale tuż za nim zacznie napływać znacznie cieplejsze powietrze. W efekcie będziemy mogli cieszyć się pogodną aurą i wszystko wskazuje na to, że ciepłym i słonecznym weekendem. Temperatury mogą skoczyć powyżej 20 stopni Celsjusza. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Meteorologia i zjawiska pogodowe

Źródło: x-news
Nadciąga cyklon Ulf
Nadciąga cyklon Ulf
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym

Jaka będzie pogoda w sobotę 6 kwietnia?

W sobotę będzie pogodnie, jedynie na wschodzie kraju możliwe większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Termometry wskażą od 17 st. C na północnym wschodzie kraju do 23 st. C na południowym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany będzie wiał z kierunków zachodnich. W nocy temperatury wciąż umiarkowane - bez przymrozków. Ciśnienie będzie rosło do około 1020 hPa.

Jaka będzie pogoda w niedzielę 7 kwietnia?

W niedzielę znów słonecznie i pogodnie, chociaż z rana na wschodzie możliwe mgły i więcej chmur. Szykuje się bezdeszczowy dzień. Termometry wskażą od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. W nocy temperatury umiarkowane - bez przymrozków.

Wiatr słaby i umiarkowany będzie wiał z południa. Ciśnienie w niedzielę będzie wysokie, bo nawet do 1020-1030 hPa, pod wieczór na północnym zachodzie zacznie powoli spadać.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/windy.com

Źródło zdjęcia głównego: AleksandarNakic/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes