Bill Cosby wyjdzie z więzienia. Sąd unieważnił jego wyrok

Bill Cosby zwolniony z więzienia. Sąd uchylił wyrok za przestępstwo na tle seksualnym
Bill Cosby odzyska wolność po tym, jak sąd w Pensylwanii unieważnił jego wyrok. 83-letni aktor odsiedział w więzieniu ponad dwa lata. Był skazany za napaść na tle seksualnym.

Bill Cosby wyjdzie z więzienia

Bill Cosby wyjdzie na wolność po tym, jak sąd w Pensylwanii unieważnił wyrok skazujący za napaść na tle seksualnym. 83-letni Cosby był skazany na od trzech do dziesięciu lat więzienia. Za kratkami spędził ponad dwa lata. Karę odbywał w więzieniu stanowym w pobliżu Filadelfii.

Stanowy Sąd Najwyższy stwierdził w środę, że porozumienie z poprzednim prokuratorem uniemożliwiło mu oskarżenie w 2004 roku o rzekome zażywanie narkotyków i molestowanie Andrei Constand.

- Orzeczenie zakazuje ponownego rozpatrzenia sprawy - poinformował "Philadelphia Inquirer".

Bill Cosby skazany za napaść na tle seksualnym

Oskarżenia przeciwko aktorowi zostały wniesione pod koniec 2015 r. – zaledwie kilka dni przed upływem 12-letniego okresu przedawnienia. Został skazany w 2018 roku na swoim drugim procesie w tej sprawie.

W ostatnich latach Bill Cosby został oskarżony o molestowanie przez około 60 kobiet. Ale tylko Andrea Constand złożyła pozew do sądu. Z przedstawionych przez nią zeznań wynikało, że w 2004 roku Cosby i ona, wówczas pracująca w Temple University, spotkali się w jego domu na przedmieściach Filadelfii. Aktor miał wtedy podać jej narkotyki, a potem zgwałcić. Cosby został w 2018 roku skazany na trzy do 10 lat więzienia, w zależności od tego, jak będzie się zachowywać podczas odbywania kary. Nałożono też na niego grzywnę w wysokości 25 tys. dolarów.

​Bill Cosby - oskarżenia

Legendarnego aktora uznano za "agresywnego drapieżcę seksualnego". Sędzia, skazując Cosby'ego, powiedział, że "przyszła pora na sprawiedliwość", i zaznaczył, że "równość wobec prawa nie pozwala na inne traktowanie kogoś w zależności od tego, kim ten ktoś jest lub był". Cosby'emu prócz kary pozbawienia wolności zasadzono grzywnę w wys. 25 tys. dolarów.

W maju 83-latek złożył wniosek o warunkowe zwolnienie. Zostało ono jednak odrzucone, bo Bill Cosby nawet nie podjął terapii.

Gwiazdor dostał możliwość ubiegania się o zwolnienie warunkowe po trzech latach. I postanowił skorzystać z tego prawa. Komisja więzienna odrzuciła jednak jego wniosek, bo aktor nie poddał się terapii dla przestępców seksualnych.

Cosby nie zdecydował się na terapię być może dlatego, że wciąż podtrzymuje, że jest niewinny i jak twierdzi, nie ma żadnych dowodów na to, że dopuścił się zarzucanych mu czynów.

Cosby znany jest głównie z roli dr. Cliffa Huxtable'a, którego kreował w serialu "The Cosby Show" w latach 80. i 90. ub. wieku. Jednak w 2014 roku jego kariera, częściowo z powodu tych oskarżeń, załamała się. Stacje telewizyjne wycofały się z projektów widowisk i seriali z jego udziałem.

Bill Cosbynadal nie poddał się terapii dla przestępców seksualnych. Zobacz wideo:

Cover Video/x-news

Zobacz też:

Simon i Bibi rozstali się. "Czuję się przegrany"

Katarzyna Grochola na zakrwawionej podłodze. "Myślałam, że nigdy tego zdjęcia nikomu nie pokażę"

Beata Tadla apeluje, by nie lekceważyć objawów udaru mózgu. "Ludzie, którzy byli ze mną, błyskawicznie wezwali karetkę"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: nypost.com, interia.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości