Stan zdrowia księżnej Mette-Marit się pogarsza. Jej córka zamierza wrócić do kraju

Mette-Marit z córką
Stan zdrowia księżnej Mette-Marit się pogarsza. Jej córka zamierza wrócić do kraju
Źródło zdj. gł.: Rune Hellestad - Corbis/Getty Images
Stan zdrowia norweskiej księżnej Mette-Marit, która choruje na idiopatyczne włóknienie płuc (IPF), w ostatnich tygodniach znacznie się pogorszył. Jej córka, Ingrid Alexandra, chce przerwać pobyt w Australii i wrócić do Norwegii. - Chciałaby być przy swojej mamie - przekazał następca tronu, książę Haakon. 

Dalsza część tekstu pod wideo:

Klatka kluczowa-364757
Norweska szkoła od środka
Źródło: Dzień Dobry TVN

Księżna Mette-Marit ciężko choruje. Książę Haakon martwi się o żonę

Księżna Mette-Marit od 2018 roku zmaga się z idiopatycznym włóknieniem płuc (IPF) – postępującą i nieuleczalną chorobą układu oddechowego. Schorzenie powoduje stopniowe bliznowacenie tkanki płucnej, co utrudnia oddychanie i ogranicza codzienne funkcjonowanie.

- Księżna jest poważnie chora i wydaje mi się, że jej stan ostatnio znacznie się pogorszył, dlatego martwię się o jej zdrowie - powiedział książę Haakon pod koniec maja, cytowany przez tvn24.pl. - Na co dzień korzysta z tlenu, to trochę pomaga. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne - dodał.

Księżniczka Ingrid Alexandra chce wrócić do kraju, by być przy matce

Teraz następca tronu podczas swojej wizyty w Tokio wyjawiał, że ich córka, która studiuje stosunki międzynarodowe i ekonomię polityczną na University of Sydney, zamierza wrócić do kraju.

- Ingrid Alexandra chce wkrótce wrócić do domu i ma to związek z sytuacją w naszej rodzinie. Chciałaby być przy swojej mamie - przekazał książę Haakon. Jak dodał, nie wiadomo, na jak długo pozostanie.

Sam również zdecydował się skrócić pobyt w Japonii. - Czuję się daleko od domu. Ważne jest, żebym wrócił i był z Mette. Teraz czuje się źle, dlatego musiałem to zrobić - wyjaśnił książę koronny dziennikarzom.

Norweska rodzina królewska nie znika z pierwszych stron gazet

Od miesięcy norweska rodzina królewska pozostaje w centrum zainteresowania mediów i opinii publicznej. Powodem są zarówno kwestie zdrowotne, jak i osobiste problemy, z którymi mierzą się jej członkowie. Coraz większe obawy budzi nie tylko stan zdrowia księżnej Mette-Marit, lecz i królowej Sonji, która niedawno była hospitalizowana. Jednocześnie rodzinie towarzyszą liczne kontrowersje. Szeroko komentowane są doniesienia dotyczące kontaktów księżnej Mette-Marit z Jeffreyem Epsteinem, a także sprawa jej syna, Mariusa Borga Høiby'ego, oskarżonego m.in. o gwałty i przemoc domową.

Zobacz także:

Źródło: tvn24.pl/plejada.pl
Autorka/Autor: Dominika Czerniszewska