Moda i Uroda

Modne kolczyki męskie – kółka, hantle. Na jaki piercing męski się zdecydować?

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Mężczyzna z róznymi rodzajami kolczyków w uszach, nosie i brwiach
fot.Philippe Roy/Getty Images

Współcześnie kolczyki męskie już nikogo nie dziwią. Panowie mają naprawdę szeroki wybór kolorów i wzorów, a wśród najczęściej wybieranych są złote, srebrne i czarne kolczyki męskie, a także te diamentowe lub w kształcie kółek czy hantli. Sprawdź, co warto wiedzieć o męskim kolczykowaniu i w jakich częściach ciała mężczyźni najczęściej wykonują piercing.

Przekłucie brwi, uszu czy nosa przestało być tylko domeną kobiet i coraz więcej młodych mężczyzn decyduje się na taki sposób podkreślenia swojego stylu. Kolczyki męskie prawie niczym nie różnią się od tych kobiecych. Technika ich zakładania i pielęgnacja miejsca piercingu jest dokładnie taka sama. Poznaj najczęściej wybierane przez mężczyzn miejsca przekłuć i dowiedz się, komu najbardziej pasują różne typy piercingu.

W jakich częściach ciała można umieścić kolczyki męskie?

Jeśli zawód mężczyzny nie wymaga określonego wyglądu i dress code’u, to w kwestii rodzaju i miejsca kolczykowania ogranicza go tak naprawdę tylko własna wyobraźnia. Piercing można obecnie wykonać praktycznie na każdej partii ciała, choć oczywiście, nie zawsze jest to bezpieczne rozwiązanie . Mężczyźni często decydują się na przekłuwanie uszu, brwi i nosa. Rzadziej wybierają takie miejsca na ciele, jak wargi, język czy genitalia. Na męskie kolczyki w mniej widocznych partiach ciała powinni zdecydować się wszyscy, których stanowiska nie pozwalają na nietypowy i rzucający się w oczy piercing.

Zobacz też:

Kolczyki męskie – najczęściej wybierane kolory

Kolczyki męskie złote najczęściej stosowane są podczas piercingu brwi i uszu. W ramach kolczykowania nosa panowie preferują bardziej neutralne kolorystycznie kolczyki męskie srebrne . Przy tym nierzadko decydują się na septum, które przyciąga uwagę otoczenia i nie jest tak subtelne jak standardowe przekłucie na płatku nosa, z boku. Oprócz złota i srebra, dużą popularnością cieszą się także kolczyki męskie czarne . Kolczyki użyte do piercingu powinny być wykonane ze stali chirurgicznej, dzięki której ryzyko zakażenia rany i odrzucenia kolczyka przez organizm maleje.

Kolczyki męskie – jakie są ich rodzaje?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają szerokie możliwości wyboru biżuterii. Ze względu na to, że w cenę zabiegu wchodzi już koszt pojedynczego kolczyka, piercer najczęściej wybiera najbardziej podstawowy wariant , bezpieczny i odpowiedni dla miejsca przekłucia. Do przekłucia nosa, szczególnie przy wykonywaniu septum, wykorzystywane są kolczyki męskie kółka . To najbardziej klasyczny rodzaj kolczyków, który idealnie nadaje się do przekłucia przegrody nosowej. Grubość biżuterii można dobrać zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami i oczekiwaniami klienta, zazwyczaj stosuje się najcieńszy możliwy wariant, który następnie można zamienić na coś bardziej wyrazistego. Warto pamiętać także o tym, że dopiero po całkowitym zagojeniu się rany istnieje możliwość wymiany kolczyka na nowy .

W piercingu brwi wybór pada najczęściej na kolczyki męskie diamentowe . To dobra opcja dla mężczyzn, którzy wykonują piercing po raz pierwszy i nie wiedzą, czy efekt końcowy im się spodoba. To kolczyki bardzo subtelne, nie wyglądają wyzywająco.

Ucho najczęściej przekłuwa się, wykorzystując srebrne lub złote kolczyki męskie w formie klasycznych wkrętek. Dla panów, którym podobają się tunele w uszach lub w nosie, ale którzy jednocześnie nie chcą martwić się o późniejsze rozciąganie i brak gwarancji zrośnięcia się skóry w przypadku rezygnacji, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się kolczyki w kształcie hantli. Hantle to rodzaj biżuterii, która z obu stron bazy ma elementy ozdobne – jeden z nich jest przymocowany na stałe, drugi służy jako zapięcie. Ostateczny efekt po założeniu hantli będzie bardzo podobny do tego, jaki można uzyskać, nosząc tunele, szczególnie jeśli wybór padnie na czarne hantle do ucha.

Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w kolczyki przezroczyste . Mogą okazać się niezastąpione dla wszystkich, których praca nie zabrania posiadania piercingu w widocznych miejscach, np. na twarzy, ale którzy z pewnych powodów nie chcą na co dzień zwracać uwagi swoim wyglądem.

Kolczyki męskie w uszach, brwiach, nosie i języku – podstawowe informacje

O czym warto wiedzieć, decydując się na jeden ze standardowych rodzajów piercingu?

  • Przekłuwanie płatków uszu to oczywiście jeden z najpopularniejszych rodzajów piercingów wśród mężczyzn, a także jedyna bezbolesna metoda piercingu, która nie wymaga znieczulenia.
  • Najszybciej goją się przekłucia na płatkach uszu. Z kolei piercing w miejscu tkanki chrzęstnej ucha zabliźnia się w ciągu 3-4 tygodni.
  • Kolczykowanie brwi to zabieg dość bolesny, choć rany po przekłuciu goją się stosunkowo szybko.
  • Po modne kolczyki męskie w wymyślnych kształtach i nietypowych kolorach powinny sięgać wyłącznie osoby, których zawód nie wymaga określonego wyglądu i stylu.
  • Piercing okolic nosa, a także kolczykowanie języka i ust należą do zabiegów, w których konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Są to również rodzaje przekłuć najbardziej narażone na wystąpienie powikłań i infekcji.
  • Jeszcze przed wykonaniem danego piercingu, warto wypróbować kolczyki męskie bez przekłuwania , które można przymocować za pomocą klipsów lub magnesów. W ten sposób można przyzwyczaić się do swojego nowego wizerunku, a przede wszystkim, upewnić się, czy takie przekłucie jest zgodne z naszymi oczekiwaniami i wyobrażeniami.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości