"To rewolucja w polskiej muzyce". O czym śpiewa zespół The Strings?

Ten boysband podbija świat disco
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pięciu utalentowanych aktorów postanowiło połączyć siły i stworzyć wyjątkowy zespół muzyczny. Wszystko to za sprawą spektaklu, który jesienią będzie rozgrzewał serca polskiej publiczności. Na scenie Dzień Dobry TVN członkowie grupy "The Strings" wykonali jeden z pięciu sztandarowych utworów ze swojego repertuaru.

Geneza zespołu The Strings

The Strings to gwiazdorski zespół muzyczny, stworzony na potrzeby spektaklu o wymownym tytule "The Strings. Sex, drugs & disco". Szeregi wyjątkowej kapeli zasilili Michał Koterski, Krzysztof Wieszczek, Bartosz Żukowski, Piotr Borowski i Wojciech Brzeziński. Sztuka kończy się koncertem, podczas którego aktorzy wykonują pięć oryginalnych utworów.

Pewnego dnia zadzwonił do mnie wspaniały reżyser, Maciek Kowalewski. Zawsze marzyłem, żeby u niego zagrać. Zaproponował mi rolę w spektaklu. Zgodziłem się i dopiero potem doczytałem, że tam trzeba śpiewać i tańczyć

- wyznał ze śmiechem Michał Koterski. Przyznał też, że początkowo mierzył się z wątpliwościami, dotyczącymi projektu, jednak szybko przekonał się do jego realizacji. - Jak przeczytałem scenariusz, to bardzo poruszyła mnie ta historia. Opowiada o facetach na rozstaju dróg, a ja w takim miejscu już nieraz byłem. Powiem szczerze, że ten tekst jest mi bardzo bliski. To opowieść o przyjaciołach, którzy spotykają się po latach i postanawiają założyć zespół, który daje im nadzieję. Wszystko skończy się happy endem - ocenił aktor.

Oficjalna premiera przedstawienia zaplanowana jest na 28 października 2021 roku. Odbędzie się w warszawskim Garnizonie Sztuki. Aktorzy mają już za sobą kilka spektakli, dlatego wiedzą, jak reagują na sztukę widzowie.

- Publiczność zrywa boki, ale również się wzrusza - podsumował jeden z członków zespołu "The Strings", Wojciech Brzeziński.

The Strings w utworze "Ogól się"

Doborowa obsada to gwarancja sukcesu spektaklu, który ma szansę przyciągnąć do teatru rzeszę zaciekawionych widzów. Aktorzy prezentujący umiejętności wokalne i taneczne z pewnością na długo zapadną w pamięć publiczności.

- Gramy disco. Jesteśmy też Polakami. Mamy piękną historię o przyjaźni, miłości i nadziei. O trudnościach i ich pokonywaniu. Do tego będzie bardzo dużo dobrej zabawy - zapewnił Krzysztof Wieszczek. Wspomniał też o płycie, która została nagrana w ramach niecodziennego projektu. - To rewolucja w polskiej muzyce - zapewnił.

Na scenie Dzień Dobry TVN członkowie aktorskiej kapeli wykonali utwór "Ogól się".

The Strings – "Ogól się". Zobacz wideo:

The Strings – „Ogól się”
Zespół aktorów na scenie Dzień Dobry TVN.
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości