Gwiazdy

Anna Dereszowska o budowaniu relacji z dziećmi. "To umiejętności rozmowy, poświęcania czasu"

Gwiazdy

Anna Dereszowska wkrótce trzeci raz zostanie mamą. Aktorka wie, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne dzieci, dlatego bez wahania zaangażowała się w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał gwiazdę, jak rozmawia z własnymi pociechami.

Anna Dereszowska - życie rodzinne

Aktorka spełnia się nie tylko zawodowo, ale także w życiu prywatnym. Wraz z partnerem, Danielem Duniakiem, wychowuje dwoje dzieci: Lenę, czyli córkę Anny Dereszowskiej z poprzedniego związku z aktorem Piotrem Grabowskim oraz wspólnego syna, Maksymiliana. Niedawno gwiazda pochwaliła się radosną nowiną. Wkrótce ich rodzina się powiększy.

- To wspaniały czas. Choć wszystkie kobiety w ciąży i mamy wiedzą, że bywa ciężko, szczególnie, gdy ma się dużo zajęć. To też jest taki moment, który jest trudny dla dzieci, które już mamy w rodzinie. Cieszą się, ale to wielki stres, kiedy pojawia się nowy członek w rodzinie - powiedziała Anna Dereszowska w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

Anna Dereszowska o zdrowiu psychicznym dzieci

Trwa budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Pace ruszyły w maju 2021 roku, a oddanie do użytku budynku połączonych Klinik Psychiatrii i Onkologii dla pacjentów i personelu medycznego nastąpi pod koniec 2023 roku. Anna Dereszowska nie ma wątpliwości, że akcja Fundacji TVN jest ważna i potrzebna, zwłaszcza teraz.

- Mam nastolatkę w domu. Wiem, jaki to był piekielnie trudny okres dla naszych dzieci. Przypuszczam, że to nie jest koniec. Separacja od rówieśników i życia codziennego jest dla nich piekielnie trudna. Cierpią na tym nasze dzieci. Ale ostatni czas najbardziej to pokazał - powiedziała aktorka.

Anna Dereszowska zapytana, jak buduje relację z dziećmi, odpowiada:

To trudne, szczególnie w wypadku nastolatków, jak pytam, co słychać, odpowiedzią jest "okej". A kiedy zapytam, jak było w szkole, słyszę "dobrze". Ale to proces i praca. To nie jest tak, że zapytamy dzieci, a one przed nami się otworzą. To są lata bliskości, umiejętności rozmowy, poświęcania czasu dzieciom, nawet jeśli tego czasu mamy niewiele - a wiem jak to jest, drodzy rodzice.

#zdrowie w głowie - Jak wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży?

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie stanowić część większego kompleksu – Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Obie kliniki zajmą powierzchnię 6000 metrów kwadratowych, a całkowita wartość inwestycji współfinansowanej przez Fundację TVN oraz Centrum Zdrowia Dziecka wyniesie około 50 mln złotych.

Każdy może pomóc. Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/ .

Zobacz też:

Reporter: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości