Styl życia

Przekazali na leczenie 10-miesięcznego chłopca 3 mln zł. Kryje się za tym niezwykle smutna historia

Styl życia

Aktualizacja:

Rodzice małego Bartusia zaczęli tracić nadzieję na powodzenie zbiórki na leczenie ich dziecka, kiedy kwota stanęła w miejscu. Z pomocą przyszli Krystyna i Mariusz Zwierzchowscy, którzy niedawno przechodzili przez to samo. Niestety, ich syn zmarł ponad miesiąc temu. Pieniądze, które udało zebrać im się na leczenie małego Kubusia, przekazali Bartkowi.

Mały Kuba przegrał walkę z chorobą

Kuba Zwierzchowski urodził się 5 marca 2021 r. ze skrajnie ciężką odmianą Zespołu Fallota. Kiedy lekarze zdiagnozowali u niego wadę serca, jego rodzice ze wszystkich sił walczyli o powrót dziecka do zdrowia. Niestety, nie udało się.

- Postanowiliśmy, że nie mamy czasu do stracenia i rozpoczęliśmy zbiórkę. Kubuś odszedł 19 lipca o 18.50. Byliśmy przy nim w momencie, kiedy był podpięty pod aparaturę, a później dostaliśmy telefon, że nie dał rady i jego serduszko przestało bić . Każdy dzień spędzony z Kubusiem, to było coś pięknego. Dla tych 4 miesięcy i 14 dni było warto podjąć walkę mimo wszystko - mówiła Krystyna Zwierzchowska, mama Kubusia.

Wzruszający gest dla małego Bartusia

Bartuś urodził się jako wcześniak z powodu cukrzycy ciążowej. Od początku jego życie było zagrożone. Później stwierdzono hipoglikemię z koniecznością podawania wlewów dożylnych. Wkrótce okazało się, że chłopiec cierpi na SMA typu 1 - rdzeniowy zanik mięśni.

- Jesteśmy rodzicami 10-miesięcznego Bartusia, który choruje na SMA typu 1, rdzeniowy zanik mięśni. Nasze życie wywróciło się do góry nogami - mówiła Agnieszka Przychodzka, mama Bartusia.

- Wszystko było w porządku, dopóki żona zorientowała się, że nie rozwija się prawidłowo. Zaczęliśmy walkę o pieniądze na najdroższy lek świata - dodał Łukasz Przychodzki, tata Bartusia.

Krystyna i Mariusz Zwierzchowscy zdobyli się na niezwykły gest. Pieniądze, które udało się zebrać na leczenie ich dziecka, przekazali innemu potrzebującemu.

- Dostaliśmy telefon, że rodzice zmarłego chłopczyka chcą przekazać nam 3 mln zł. Myślałam, że ktoś robi sobie ze mnie żarty - powiedziała mama chłopca.

Pojechaliśmy do Sanoka, gdzie miał być organizowany piknik dla Kubusia, a on 5 dni przed tym odszedł z tego świata. Jego rodzice postanowili zmienić cel zbiórki dla Bartka - dodał tata Bartusia.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Justyna Piasecka

Pozostałe wiadomości