Gwiazdy

Tomasz Schimscheiner uczy młodych aktorów. "Coś, co umiem, nie odchodzi w niebyt"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Justyna Piasecka
Tomasz Schimscheiner w nowej roli
Tomasz Schimscheiner w nowej roli Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Tomasz Schimscheiner to znany aktor, który może pochwalić się ogromną sympatią widzów. Teraz artysta próbuje swoich sił w nowej roli - wykładowcy akademickiego. Dlaczego zdecydował się współpracę z młodym pokoleniem aktorów? Jakim jest pedagogiem? O tym opowiedział w Dzień Dobry Wakacje.

Tomasz Schimscheiner uczy aktorstwa

Tomasz Schimscheiner to aktor uwielbiany przez widzów m.in. za postać Andrzeja Brzozowskiego w "Na Wspólnej". W ostatnim czasie nie wychodzi już tylko na deski teatralne czy plany filmowe, ale próbuje też swoich sił w roli wykładowcy akademickiego. Artysta podkreśla, że jest to bardzo odpowiedzialne zadanie.

- Ja mam w rękach ludzi, którym daje jakąś wiedzę, w zależności od tego, co dostają, to od tego się odbijają. Jakim wykładowcą jest Tomasz Schimscheiner? - Myślę, że nieobliczalnym, bo takim też jest aktorem. Jest tak nadpobudliwy, że ja jako reżyser miałem z nim jeden kłopot - "Tomek mniej, spokojniej" - opowiada reżyser Piotr Sieklucki.

Jakim wykładowcą jest Tomasz Schimscheiner?

Rola wykładowcy daje Tomaszowi i jego uczniom obopólne korzyści. Studenci uczą się od aktora dystansu do siebie i szkolą swój warsztat, natomiast artysta czepie z zajęć mnóstwo energii i inspiracji. - Wykładając, czuję przyjemność ze spotkania, z myśleniem młodym - tłumaczy - Mam odczucie, że coś, co umiem, nie odchodzi w niebyt - dodaje.

Jak wyglądają zajęcia prowadzone przez Tomasza Schimscheinera? - Mamy podstawowy trening aktorski, nie pracujemy na konkretnym tekście. Głównym materiałem jesteśmy my jako ludzie - podkreśla studentka aktorstwa w prywatnej szkole Aleksandra Woźniak.

- Chciałbym być świadkiem, jak oni się odkrywają, jak synchronizują swoją osobowość z wnętrzem - podsumowuje Schimscheiner.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Justyna Piasecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości