Telekamery 2023. Wojciech Bojanowski: "Myślę o tym chłopcu, który na mnie czekał"

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
TVN24.pl
Atak Rosji na Ukrainę
Atak Rosji na UkrainęDzień Dobry TVN
wideo 2/25

Za nami kolejna gala Telekamer. Poznaliśmy już laureatów docenionych za tegoroczne działania w branży filmowo-telewizyjnej. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. Wojciech Bojanowski, a także twórcy serialu Skazana. Jak przebiegała impreza?

Telekamery 2023 – wyróżnienie dla serialu Skazana

W czwartek 25 maja odbyło się 26. rozdanie Telekamer.  Tym razem głos znów oddano w ręce widzów, którzy wydali werdykt w trzech kategoriach: Aktorka, Aktor oraz Serial. Przyznano też nagrody Telekamer Specjalnych oraz statuetkę w kategorii Nagroda Magazynu NETFILM. W kategoriach aktorskich o głosy walczyli m.in. Danuta Stenka, Jakub Gierszał, Agata Załęcka czy Marcin Dorociński.

Za najlepszy serial minionego sezonu widzowie uznali "Skazaną" (23 proc. głosów). 

Plebiscyt Telekamery Tele Tygodnia 2023 – sukces Wojciech Bojanowskiego

Decyzją kapituły w kategorii informacje/publicystyka nagrodę zdobył Wojciech Bojanowski, reporter "Faktów" TVN (24 proc. głosów). Dziennikarz podziękował za docenienie i zabrał głos.

- To jest piękny i wyjątkowy zawód. To jest zawód, który trudno jest wykonywać, jak jakoś serce nie podpowiada, że trzeba o tym mówić i trzeba o tych rzeczach opowiadać-  powiedział Bojanowski i nawiązał do sytuacji, jaka dzieje się w Ukrainie.

- Mam przed oczami swojego synka i tak sobie myślę o tym chłopcu, który na mnie czekał. Bardzo się cieszyłem, że tej wojny nie ma u nas, że mogę to relacjonować i pokazywać z daleka. Ale pół tysiąca dzieci zginęło w Ukrainie, wojna się tam toczy. Mówimy o trudnych sprawach, których nie chciałoby się widzieć, o których nie chciałoby się czytać, ale mamy silne przekonanie, że warto, abyśmy z codziennego pędu się wyrwali i zastanowili się nad tym, co się wokół nas dzieje - dodał.

W tej samej kategorii drugie miejsce zajął Konrad Piasecki, prowadzący w TVN24 programy "Rozmowa Piaseckiego" i "Kawa na ławę". Miejsce trzecie zajęła Diana Rudnik, prezenterka "Faktów" TVN i TVN24. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkusnik/East News

Pozostałe wiadomości