Kiedy odbędzie się pogrzeb Barbary Sienkiewicz? Podano datę i miejsce pochówku

Kiedy odbędzie się pogrzeb Barbary Sienkiewicz? Podano datę i miejsce pochówku
Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Barbara Sienkiewicz, znana jako "najstarsza matka w Polsce", zmarła nagle w nocy z 6 na 7 czerwca. 69-letnia aktorka osierociła dwoje dzieci, Annę i Piotra. Wiadomo już, kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie.

Barbara Sienkiewicz nie żyje

Barbara Sienkiewicz była aktorką teatralną, serialową i filmową. Występowała m.in. w Teatrze Lalka w Warszawie, a także w takich produkcjach, jak m.in. "Kryminalni", "Pitbull" czy "Na Wspólnej". Zrobiło się o niej głośno w mediach blisko 10 lat temu, kiedy to w wieku 60 lat urodziła bliźnięta - Anię i Piotrusia. Została wówczas okrzyknięta mianem "najstarszej matki w Polsce". Nigdy nie wyjawiła publicznie, kto jest ojcem dzieci.

Informacja o śmierci Sienkiewicz była dużym zaskoczeniem. Choć miała mieć wcześniej problemy ze zdrowiem, a także przebywała w szpitalu, to jednak nic nie wskazywało, że może stracić życie. Po śmierci 69-latki jej dzieci zostały przewiezione do placówki opiekuńczo-wychowawczej, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Ania i Piotruś mieli tylko mamę. Gdy jej zabrakło, ludzie dobrej woli postanowili pomóc bliźniakom. Fundacja im. Darii Trafankowskiej zorganizowała zbiórkę pieniędzy.

- Dziesięcioletnie bliźniaki zostały same, bez żadnej rodziny i środków do życia. Udało się zapewnić tymczasowo opiekę osoby, która daje im dom i poczucie bezpieczeństwa, jednak potrzebne jest wsparcie finansowe. Przed Anią i Piotrusiem jeszcze sporo trudnych chwil dlatego postanowiliśmy zebrać fundusze na ich codzienne potrzeby, wsparcie psychologiczne, dodatkową edukację, remont mieszkania. Jesteśmy poruszeni sytuacją Ani i Piotrusia i chcemy przynajmniej w taki sposób wesprzeć ich w trudnych chwilach - napisano na stronie zbiórki.

Kiedy obędzie się pogrzeb Barbary Sienkiewicz?

Barbara Sienkiewicz nie miała żadnej rodziny, dlatego po jej śmierci pojawił się problem związany z organizacją pochówku. Jak informował dziennik "Fakt", pomoc przy organizacji uroczystości pogrzebowych miał zaoferować Związek Artystów Scen Polskich. Okazało się jednak, że wsparcie ze strony ZASP-u nie będzie potrzebne.

- Wiadomo już, że osoba wymieniona w testamencie będzie się ubiegała o opiekę nad dziećmi. Ta sama osoba także organizuje pogrzeb - powiedział Krzysztof Szuster, prezes ZASP w rozmowie z "Faktem".

Ostatnie pożegnanie Barbary Sienkiewicz odbędzie się 27 czerwca o godz. 11:00 na Cmentarzu Północnym w Warszawie.  

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło: "Fakt"

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości