"Kino musi być wybuchowe". Czym zaskoczy widzów film "Niebezpieczni dżentelmeni"?

Autor:
Magdalena
Brzezińska
„Niebezpieczni dżentelmeni” z Zakopanego
„Niebezpieczni dżentelmeni” z Zakopanego Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Na ekranach kin zagościła wyjątkowa komedia kryminalna. "Niebezpieczni dżentelmeni" to nieszablonowa lekcja historii, gwarantująca widzom świetną zabawę. W Dzień Dobry TVN kulisy powstawania produkcji odsłonili reżyser i scenarzysta Maciej Kawalski oraz wcielający się w jedną z głównych ról Wojciech Mecwaldowski.

"Niebezpieczni dżentelmeni" - o czym opowiada film?

"Niebezpieczni dżentelmeni" to film, obok którego trudno jest przejść obojętnie. Obraz w reżyserii Macieja Kawalskiego zabiera widza w fascynującą podróż do przeszłości. Akcja rozgrywa się w Zakopanem na początku XX wieku. W podhalańskim ośrodku turystycznym i kulturalnym spotykają się przedstawiciele środowiska artystycznego: Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski. Czwórka wybitnych postaci nieoczekiwanie staje przed obliczem skomplikowanej zagadki kryminalnej.

- Wszyscy się znali, wszyscy byli blisko (...). To naciągnięcie w świat fikcji nie jest takie duże - zapewnił Maciej Kawalski, jednocześnie zwracając uwagę na fakt, że film stanowi obietnicę niepowtarzalnych emocji.

- Kino musi być wybuchowe, inaczej się na nim zasypia - ocenił reżyser.

Wojciech Mecwaldowski o pracy na planie filmu "Niebezpieczni dżentelmeni"

Wojciech Mecwaldowski bardzo dobrze wspomina zarówno pracę na planie produkcji, jak i poprzedzające ją próby. Odtwórca roli Bronisława Malinowskiego przyznał, że udział w projekcie niósł za sobą liczne wyzwania, a co za tym idzie - także i poczucie satysfakcji.

- To jedna z najlepszych aktorskich przygód, jakie miałem. Ten film nie dał mi tylko wiary, że można robić jeszcze świetne kino, tylko że kino też jest przygodą (...). Była zabawa na planie, ale ta zabawa była przemyślana. Mieliśmy reżysera, który był dokładnie przygotowany. Wiedział, czego chce i miał aktorów, którzy byli jego ciekawi (...). To była piękna przygoda - zapewnił aktor.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojtek Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości