Wojciech Mecwaldowski

  Kot, Mecwaldowski, Seweryn i Dorociński jako cztery najgłośniejsze osobowości początku ubiegłego stulecia. Kinga Burzyńska przeniosła się do centrum wydarzeń - willi, która gra słynną Witkiewiczówkę w komedii kryminalnej "Niebezpieczni dżentelmeni".

  Uwielbiany przez widzów serial doczekał się piątego sezonu. Kinga Burzyńska odwiedziła aktorów na planie zdjęciowym i pytała, co nowego u ich bohaterów. Będzie się działo! Premiera już 12 kwietnia w Playerze.

  W niedzielę, 11 października o 21:30 emisja ostatniego odcinka serialu "Usta Usta" na kanale TVN. Wojtka Mecwaldowskiego i jego serialowe pociechy – Łukasza Gawrońskiego i Oliwię Ogorzelską zapytaliśmy, jak wspominają pracę na planie.

  "Usta Usta", czyli Paweł Wilczak, Wojtek Mecwaldowski i Marcin Perchuć w rozbrajających rolach ojców. Kultowy serial po kilku latach wraca na antenę TVN, będzie można go również oglądać online. Słodko-gorzka opowieść o przyjaźni i związkach już jesienią zagości na antenie stacji TVN. Zobacz fragmenty serialu pokazujące uroki tacierzyństwa. Będziecie płakać, nie tylko ze śmiechu.

  Serial "Usta usta" już jesienią wraca na antenę TVN. Po raz kolejny w roli Piotra Nowaka zobaczymy Wojciecha Mecwaldowskiego. Na planie produkcji pojawił się także Maciej Marcin Tomaszewski, syn serialowego bohatera Pawła Wilczaka

  Aktorzy: Tomasz Kot i Wojciech Mecwaldowski wpierają Szlachetną Paczkę. Co jest szczególnego w tej akcji według tego pierwszego? Dlaczego warto ją wspierać? Zobaczcie!

  Marcin Sawicki: "Ponieważ są w Polsce rodziny, które na święta życzą sobie mąki, oleju, kawy i herbaty. Czyli sytuacja jest bardzo poważna. To jest taka inicjatywa, która daje tym rodzinom właśnie te rzeczy i dużo, dużo więcej". O akcji Szlachetna Paczka, naszemu reporterowi opowiedziały Magda Steczkowska, która wspiera tę akcje od 18 lat i Joanna Sadzik - prezes Stowarzyszenia Wiosna: "Dzisiaj otworzyliśmy bazę rodzin. To oznacza, że każdy z Państwa może wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę, która chwyci go za serce i przygotować właśnie szlachetna paczkę dla niej".

  Byliśmy na planie świątecznego spotu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, w którym gwiazdy pokazują, jak niewiele potrzeba, by zapewnić piękne święta potrzebującym dzieciom. Jak możemy im pomóc? Z Anną Dereszowską, Natalią Kukulską, Andrzejem Wroną, Zygmuntem Chajzerem i Wojciechem Mecwaldowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Byliśmy na premierze filmu "Juliusz". Jak mówi odtwórca roli głównej Wojciech Mecwaldowski, "Juliusz" to komedia o inteligentnym poczuciu humoru. Jak aktor wspomina pracę na planie? W obsadzie filmu zobaczymy również Jana Peszka i Rafała Rutkowskiego. Główną rolę kobiecą powierzono zaś Annie Smołowik. Jak wyglądał casting do "Juliusza"? Czy między aktorami od razu zaiskrzyło? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Już niedługo do kin wejdzie komedia "Juliusz" z Wojciechem Mecwaldowskim w roli głównej. Aktora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o pracę nad filmem i graną przez niego postać. Kim jest tytułowy Juliusz? Czy aktor jest do niego podobny? Jakie inne gwiazdy występują w filmie? Kto napisał scenariusz?

  Byliśmy z kamerą na planie piątego sezonu "Drugiej Szansy". Do Michała Żurawskiego i Wojciecha Mecwaldowskiego, których znamy z poprzednich transz serialu dołączyły panie: Karolina Gorczyca i Agnieszka Żulewska. Kim są nowe postacie? I w czyim życiu namieszają? Sprawdziła to dziennikarka Dzień dobry TVN Kinga Burzyńska.

  W Drugiej Szansie Wojciech Mecwaldowski wciela się w rolę Grzegorza - ojca samotnie wychowującego kilkuletniego syna. Aktora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, czy trudno gra się z dziećmi. Naszymi gośćmi byli również: serialowy syn Wojtka Alan Włodarski i jego mama Anna Włodarska. W jakim wieku Alan trafił do agencji filmowej? Czy gra w serialu zmieniła chłopca?

  "... dotykam różnych rzeczy, których ja prywatnie bym nie dotknął. Poznaje ludzi, których bym nigdy nie poznał i latam po świecie z pracą, a nie po pracę". Co sprawiło, że nieśmiały chłopak został aktorem, kiedy przełamał w sobie opór do publicznych wystąpień, ... i czego możemy się spodziewać po najnowszych odcinkach Drugiej Szansy - "Teraz dotykamy więcej tematów mocnych, życiowych, które nas potrafią przyturbować"? Naszym gościem był Wojciech Mecwaldowski.

  Film "Sztuka Kochania" wszedł właśnie na ekrany kin. O realiach, w których działała Michalina Wisłocka, rozmawialiśmy z jej uczniem i przyjacielem prof. Zbigniewem Izdebskim oraz z Wojciechem Mecwaldowskim, który w filmie gra urzędnika Komitetu Centralnego, sprzeciwiającego się wydaniu jej książki.

  Jesteśmy na planie „Drugiej szansy”, dokładnie w domu rodziców Lidki i Moniki. Małżeństwo Raków przechodzi obecnie poważny kryzys. Czy terapia okaże się pomocna i para dojdzie w końcu do porozumienia? I co dalej z biznesem Lidki? Z Mają Ostaszewską i Wojciechem Mecwaldowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Serial Druga szansa pokazuje świat show-biznesu. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała grające w nim gwiazdy, jak wyglądały ich pierwsze kroki właśnie w show-biznesie i jak się w nim odnajdują. Zobaczcie, co powiedzieli: Rafał Królikowski, Bartłomiej Topa, Małgorzata Kożuchowska, Mikołaj Roznerski, Tamara Arciuch, Paweł Domagała i Wojciech Mecwaldowski.

  Kinga Burzyńska wybrała się do Wydziału Kultury Komitetu Centralnego PZPR... czyli na plan filmu "Sztuka kochania", opowiadającego o Michalinie Wisłockiej. Z Arkadiuszem Jakubikiem i Wojciechem Mecwaldowskim rozmawiała o tym, jakie książki można było wydawać, a jakich nie. Magdalena Boczarska z kolei, opowiedziała Kindze, jak przygotowuje się do roli Michaliny Wisłockiej ... "i w praktyce, i w teorii".

  Wojciech Mecwaldowski spędził sobotni poranek, czatując z widzami Dzień Dobry TVN. Mimo iż pytań było baaaardzo dużo, aktor znalazł tez chwilę na rozmowę z Piotrem Kraśko. Panowie rozmawiali o czacie, sytuacji polskiego kina, oraz o roli, którą Wojciech gra w serialu "Druga Szansa". Czy Grzegorz Rak poradzi sobie z problemami, które ... zgotowali mu scenarzyści serialu? ;-)

  W sobotę w Dzień dobry TVN: Aleksander Doba o nowej, samotnej wyprawie kajakiem z Ameryki do Europy. Oprócz tego: podobno maluje obrazy i układa budowle z klocków - czego jeszcze nie wiemy o Wojciechu Mecwaldowskim? Dowiemy się na czacie! A także Rafał Maślak spełnia marzenie "młodego, gniewnego" i bardzo zdolnego Patryka. Bądźcie z nami o 8.00. Zapraszają: Kinga Rusin i Piotr Kraśko.

  Już niedługo w Krakowie rozpocznie się kolejna edycja festiwalu PKO OFF Camera. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs dla amatorów "Allegro Short Film". Jak nakręcić kilkuminutowy film, tak by wygrać? Czy w dzisiejszych czasach każdy może być reżyserem? Liczy się profesjonalny sprzęt, czy ważniejszy jest pomysł? O tym, jak zrobić dobrą fabułę i czym zachwycić jury, w Dzień Dobry TVN, opowiedział Wojciech Mecwaldowski, juror w konkursie.

  Tomasz Karolak jako Bogumił Kadryl i Wojciech Mecwaldowski jako Wieńczysław Nieszczególny - taka obsada gwarantuje dobrą zabawę. Zobaczcie, jak powstaje komedia "Klub włóczykijów". Reporterka Dzień Dobry TVN była na planie filmu, który będzie miał swoją premierę w czerwcu 2015 roku.

  Książka "Klub włóczykijów" Edmunda Niziurskiego zostanie sfilmowana, a jedną z głównych rol w tym filmie - przestępcy - zagra Wojciech Mecwaldowski. Z Wieńczysławem Nieszczególnym spotkała się na planie filmu "Klub włóczykijów" nasza dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska. Jak Mecwaldowskiemu pracuje się z Karolakiem i kto wykonuje "brudną robotę"?

  Wojciech Mecwaldowski zaprosił nas na plan filmu "Klub włóczykijów", komedii Tomasza Szafrańskiego, w której wciela się w postać przestępcy Wieńczysława Nieszczególnego. Co wydarzyło się na planie? Bądźcie z nami w sobotę od 8:30!

  Spędź sobotę z Dzień Dobry Wakacje! A w programie... wyjątkowy Mecwaldowski jako Nieszczególny Wieńczysław. Specjalnie dla dzieci aktor wcielił się w rolę czarnego charakteru. Następnie: Katie Holmes szczerze o swoim życiu. Oprócz tego: ciekawa receptura, czyli siatkarz z byłą tyczkarką - w naszej kuchni Zbigniew Bartman z narzeczoną Asią. A na koniec: prawdziwe piękno według Anny Lewandowskiej. Bądźcie z nami jutro od 8:30!

  Na nasze ekrany wchodzi właśnie francuska komedia "Przychodzi facet do lekarza". Do Polski przyjechali reżyser filmu Dany Boon i aktorka Alice Pol, z którymi spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska. Czy komicy, prywatnie, są zabawnymi ludźmi? A może miewają depresję? Czy dziś francuskie kino może dobrze tłumaczyć się w innych kulturach?

  W niedzielę zapraszamy na czat z Małgorzatą Rozenek oraz na spotkanie z nauczycielem buddyzmu i cieszącym się życiem człowiekiem. Tylko u nas: wymykający się konwenansom Lama Ole. W programie także Jan Englert, który odkryje przed Wami zawodowy warsztat, a jego bliscy... jego tajemnice. A na koniec: Salman Khan – "bożyszcze Bollywood" na ulicach Warszawy. A my towarzyszymy mu z kamerą! Bądźcie z nami w niedzielę od 8:30! Zapraszamy w imieniu Magdy i Andrzeja.

  W Polsce przeszczepy nerek od żywych dawców są, niestety, niezwykle rzadkie podczas gdy np. w USA stanowią 45% a w Japonii wykonuje się już tylko takie przeszczepy nerek. Dlaczego taki przeszczep jest lepszy i w jaki sposób, na rzecz promocji tej metody, zaangażował się zespół serialu "Lekarze"? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy wybitnego transplantologa prof. dr. hab. n. med. Artura Kwiatkowskiego i aktora, Wojciecha Mecwaldowskiego.

  Kinga Burzyńska zabrała dziś kamerę Dzień Dobry TVN za kulisy serialu "Lekarze". Jak wyglądają przygotowania do operacji i to czego nie widać w telewizji pokazali nam Magdalena Różczka, Wojciech Mecwaldowski i Paulina Kołomańska.

  Kinga Burzyńska na planie serialu "Lekarze" spotkała się z Magdaleną Różczką, Wojciechem Mecwaldowskim i Jackiem Komanem. Gratulujemy "Lekarzom" nominacji do Telekamer 2014.

  O stosunek do życia, seksu, picia i jedzenia pytaliście Wojtka Mecwaldowskiego na naszym czacie :D Kinga Rusin postanowiła porozmawiać z aktorem o jego najnowszej roli. Czego możemy spodziewać się po "Dziewczynie z szafy" w reżyserii Bodo Koxa? Jak Wojtek odnosi się do porównań z Dustinem Hoffmanem i jego roli w filmie "Rain Man".