Koncert śląskich melodii, czyli wyjątkowy projekt Marcina Wyrostka. "Słuchałam i łzy mi poleciały"

Wyjątkowy koncert śląskich melodii w nowym wydaniu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Marcin Wyrostek wraz z niezwykłymi gośćmi: wokalistami, zespołem Corazon i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej zapraszają do katowickiego Spodka na wieczór pełen wielkich emocji. Na miejscu pojawił się nasz reporter i sprawdził, co dzieje się na próbach.

Tradycyja – wyjątkowy koncert Marcina Wyrostka

Marcin Wyrostek przygotował dla swoich fanów wyjątkową niespodziankę. 24 lutego w Spodku w Katowicach odbędzie się spektakularny koncert z udziałem orkiestry i znanych wokalistów. "TRADYCYJA" to opowieść o Śląsku, jego kulturze, przyjętych zwyczajach, a przede wszystkim o ludziach. TRADY’cja wspólnego śpiewania jest bowiem bardzo ważnym elementem śląskiej kultury, natomiast CYJA (tłum. akordeon), jest niewątpliwie najtrafniejszym i najbardziej charakterystycznym instrumentem naszego regionu.

- Dzisiaj zapanuje harmonia w Spodku w Katowicach. Udało mi się zorganizować projekt, nad którym prace rozpocząłem 4 lata temu. Melodie ludowe, motywy, własne kompozycje oparte na kulturze i tradycjach Śląska. Do tego włączył się z oprawą graficzną Grzesiu Chudy, który stworzył piękne akwarele i oczywiście orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej i moi wspaniali soliści – powiedział Marcin Wyrostek.

Wyjątkowi artyści w projekcie Marcina Wyrostka

Opracowania utworów powstały przy współpracy z czołowymi polskimi aranżerami: Pawłem Tomaszewskim, Stanisławem Słowińskim oraz Piotr Zaufalem. Ilustracje projektu – akwarele – stworzył wybitny śląski artysta z katowickiego Nikiszowca: Grzegorz Chudy. Wystąpią m.in.: Miuosh, Cezik, Piotr Kupicha, Kasia Moś, Urszula Dudziak, Janusz Radek, Sebastian Riedel, Frele, Marcin Jajkiewicz, Wiola Malchar-Orynicz, zespół CORAZON oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej. Jak artyści wspominają współpracę z muzykiem?

- On potrafi generować cuda, bo jest geniuszem. Jak Marcin mi przysłał utwór "niech żyje nam górniczy stan" ja się załamałam. Powiedziałam, że nigdy tego nie zaśpiewam, że to jest za trudne. Zaczęłam szukać w panice nazwiska wokalistek, które by mnie wyręczyły. Mój Boguś powiedział, ze nikt tak nie zaśpiewa jak ja. Przyłożyłam się. Jak Marcin mi przysłała zmiksowany utwór, to słuchałam na słuchawkach i łzy mi poleciały - powiedziała Urszula Dudziak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości