Gwiazdy

Urszula Malka została rosyjską gwiazdą i rozkochała w sobie Petersburg. Jak zaczęła się jej historia?

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Polska aktorka, którą pokochała Rosja
Polska aktorka, którą pokochała Rosja Dzień Dobry TVN
wideo 2/12
Dzień Dobry TVNPolska aktorka, którą pokochała Rosja

Urszula Malka jest aktorką z absolutnie niesamowitą historią. Urodziła się w Polsce, ale w 2002 roku wyjechała na wschód, aby próbować szczęścia w petersburskiej Państwowej Akademii Sztuk Teatralnych. Na podbój rosyjskiego teatru ruszyła po tym, kiedy nie udało się jej zdać na studia aktorskie w Polsce.

Niezwykła historia Urszuli Malki

Jej miłość do sztuki teatralnej doprowadziła ją zatem z Polski do Petersburga, gdzie stała się prawdziwą gwiazdą. W tej chwili Urszula Malka jest jedną z najwybitniejszych aktorek działających na scenie petersburskiej.

- Byłam w studium aktorskim w Olsztynie i poznałam tam pedagoga dr Magdę Zaorską. Ona tak wszystkich wysyłała do Petersburga, bo sama się tam uczyła. Wiedziałam, że jadę do Lwa Dodina. On rzadko kiedy nabiera rocznik. Jestem jego trzecim, a dopiero po 20 latach nabrał czwarty. To bardzo znany reżyser. Pracuje u niego w teatrze już 15 lat - opowiadała Urszula Malka, aktorka.

- Mój akcent nie jest tak dobry, jak mógłby być, ale miałam fenomenalnych pedagogów, którzy dbali o moją wymowę, o to, żebym mówiła prawidłowo - dodała.

Urszula Malka rosyjską gwiazdą

Urszula Malka widywana jest nie tylko na deskach teatrów. Udało się jej zagrać kilka epizodycznych ról w filmach i serialach. W Polsce bywa tylko raz do roku, odwiedzając swoich rodziców. Jednak jak sama przyznaje, marzy, by być tu częściej.

- Warszawska melodia, którą zrobiłam jeszcze w czasie studiów i na piątym roku zagrałam pierwszy raz, to moje dziecko. Traktuje je wyjątkowo, bo gram ten spektakl do tej pory. Jest bardzo lubiany. To historia miłości Rosjanina i Polki - wyznała aktorka.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości