Gwiazdy

Kate Winslet była ofiarą fatshamingu. "Mój agent dostawał telefony z pytaniem - jaka jest moja waga"

Gwiazdy

Źródło:
yahoo.com
Kate Winslet

Kate Winslet jako młoda dziewczyna doświadczyła body shamingu. Teraz przed plotkarskimi portalami chce chronić swoją córkę - Mię Threapleton, z którą zagrała w filmowym dramacie "I Am Ruth". - Presja świata jest ogromna - podkreśliła aktorka.

Kate Winslet padła ofiarą fatshamingu

Utalentowana aktorka, która osiągnęła międzynardowy sukces za sprawą kreacji Rose DeWitt Bukater w "Titanicu", ma za sobą przykre doświadczenia związane z negatywnym ocenianiem jej wyglądu. W najnowszym wywiadzie dla "The Sunday Times" przyznała, że jej ciało było non stop kontrolowane.

- Kiedy byłam młodsza, mój agent dostawał telefony z pytaniami: "Jaka jest jej waga?" - wyjawiła laureatka Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie "Lektor". Z kolei kilka miesięcy temu w rozmowie z "The Guardian" podkreśliła, że dziennikarze tabloidów byli dla niej okrutni. - Komentowali mój rozmiar, szacowali, ile ważę, pisali o rzekomej diecie, na której byłam. Czytanie tego było trudne, straszne i bardzo denerwujące - wspominała.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Gwiazda srebrnego ekranu zauważyła jednak, że na przestrzeni lat przemysł filmowy przestał się tak bardzo skupiać na wadze. Ta zmiana napawa ją optymizmem. Zwłaszcza teraz, kiedy jej córka wkroczyła do tego świata.

Kate Winslet i jej córka Mia Threapleton w filmie "I Am Ruth"

22-letnia Mia Threapleton, która jest owocem związku Kate Winslet z brytyjskim reżyserem filmowym Jimem Threapletonem, od pewnego czasu idzie w ślady mamy. Na swoim koncie ma już kilka produkcji, a w filmie "I Am Ruth" jej partneruje.

Kate Winslet kibicuje swoje córce, ale jest zaniepokojona presją, jaką media społecznościowe i kultura internetowa wywierają na młodych ludzi. O ile popularnej aktorce nie jest obce tabloidowe zainteresowanie jej życiem prywatnym, o tyle nie dorastała w czasach serwisów plotkarskich, które co rusz "coś komentują".

- Rzecz, którą zrobiłeś, kiedy byłeś pijany lub głupi, może wrócić, by cię prześladować.  Młodzi aktorzy muszą mieć się na baczności [...] To musi być niezwykle trudne - mówiła w rozmowie z "The Sunday Times".

Jak dodała, musi uważać na prywatność Mii. - Nie mam magicznej różdżki, ale jako rodzic staram się postępować właściwie. [...] Chcę, tylko żeby była szczęśliwa, ale presja świata jest ogromna - zaznaczyła gwiazda filmu "Rozważna i romantyczna".

Zdaniem Kate Winslet pokolenie jej córki ma zdolność mówienia za siebie. - Nauczyli się, że zostaną wysłuchani. Oczywiście nie w każdej sytuacji, ale wiedzą, jak używać głosu – zwłaszcza młode kobiety. To dla mnie uderzające. [...] Młode kobiety są silniejsze. I są bardziej dumne ze swoich ciał - zauważyła aktorka.

Historie oparte na faktach
Historie oparte na faktach Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: yahoo.com

Źródło zdjęcia głównego: David M. Benett/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości