Gwiazdy

"Wytknęła Kate Middleton, że używa za dużo eyelinera". Czym zasłynęli brytyjscy projektanci mody?

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Sandra Hajduk-Popińska pokrótce przypomniała widzom Dzień Dobry TVN historię mody brytyjskiej. Wśród projektantów, nad których inspirującymi życiorysami się pochyliła, są między innymi Vivienne Westwood czy Alexander McQueen. Która z gwiazd zamknęła sobie drzwi do kariery antysemickimi wypowiedziami, a która popełniła samobójstwo?

Brytyjscy projektanci mody. Odwaga i kontrowersja to drugie imiona Vivienne Westwood

Vivienne Westwood to kobieta, która w znacznej mierze przyczyniła się do powstania i rozwoju mody punkowej. Była związana z Malcolmem McLarenem, menadżerem zespołu "Sex Pistols". Projektantka zaskarbiła sobie talentem serca wielu fanów. Jednocześnie zebrała liczne grono wrogów, którzy nie zgadzają się z jej kontrowersyjnymi wypowiedziami.

- To jest kobieta, która często powtarza: "Moje pokazy to przestrzeń dla moich poglądów politycznych". Ona w ogóle bardziej w wywiadach mówi o swoich poglądach politycznych niż de facto o modzie. (...) Zasłynęła również tym, że wytknęła Kate Middleton, że używa za dużo eyelinera i w ogóle powinna bardziej przyjrzeć się temu, jak się maluje - przypomniała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

John Galliano - król mody, fan Hitlera

Z kontrowersyjnych poglądów słynie również John Galliano, który lata świetności ma już ewidentnie za sobą. Brytyjski projektant był uznawany za pionierów świata mody, jednak wyrażane głośno uwielbienie Hitlera przekreśliło jego dalszą karierę.

- Givenchy, Dior to są domy mody, którymi zawiadywał jako dyrektor kreatywny, ale tak naprawdę w 2011 roku wydarzyło się coś, co zamknęło mu drzwi do tego świata mody na długo. Przypomnijmy, zasłynął mocno antysemickimi wypowiedziami. Światło dzienne ujrzało wideo, na którym John Galliano w bardzo brutalny i brzydki sposób odnosi się do koleżanki Żydówki. (...) Popadł w uzależnienie, trafił do kliniki odwykowej - wspomniała Sandra Hajduk-Popińska.

Kto wymyślił spódniczkę mini? Czyimi fankami były Kate Moss i Naomi Campbell? Tego dowiesz się z naszego materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości