Uczestniczka Big Brothera broni zwierząt. Jest hejtowana. "Wysyłali gify mięsa wychodzącego z maszynki"

Justyna Żak
Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Ekologia. Justyna Żak
Ekologia. Justyna Żak
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Styl na wagę złota odc. 2
Styl na wagę złota odc. 2
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński
Justyna Żak kilka lat temu wystąpiła w programie "Big Brother", dzisiaj znana jest jako sojuszniczka zwierząt i weganka. W rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską opowiedziała, co może każdy z nas zrobić, by pomóc planecie Ziemi i zapewnić lepszy byt naszym braciom mniejszym. Wyznała też, że przez to spotykała się z hejtem.

Jak zadbać o ekologię?

Dociera do nas wiele informacji na temat zmian klimatu, ale też tego, jak źle traktowane są zwierzęta w ubojniach. Aktywiści apelują o zmianę stylu życia na taki, który pozwoli pomóc planecie Ziemi i zapewnić lepszy byt naszym braciom mniejszym. - Trzeba skupić się na tym, na co sami mamy wpływ. Trzeba być tą zmianą, którą chce się widzieć w świecie. (...) Ograniczyć mięso, pójść na zakupy do lumpeksu, zamiast do sieciówki. Skup się na sobie, na tym, co ty możesz zrobić. Nawet jeśli są to drobne, małe gesty - powiedziała sojuszniczka zwierząt i weganka Justyna Żak.

Przyznała, że wielokrotnie spotkała się z hejtem ze względu na swoje przekonania i działania. - Swego czasu nagrywałam całą taką serię na Youtubie, gdzie odpowiadałam na pytania, tak to nazwałam, od mięsnych trolli, czyli ludzi, którzy (...) widzą, że dla kogoś jakaś kwestia jest ważna i można go zdenerwować. Teraz staram się być bardziej obojętna, ale ostatnio jak wrzuciłam taki prowegański, prozwierzęcy post z Marszu Wyzwolenia Zwierząt to ludzie wysyłali (...) gify mięsa wychodzącego z maszynki do mielenia, czy stały komentarz, "idę zjeść kebaba" - powiedziała.

Justyna Żak wzięła udział w pokazie ubrań z recyklingu

Justyna Żak pojawiła się na pokazie Anny Kubisz i wystąpiła w kreacji z recyklingu. - Podoba mi się, że dzieci są w to zaangażowane, bo ja jestem wielką zwolenniczką promowania takich akcji przez takie pozytywne konotacje - wyjaśniła.

Kreacje były przygotowane z elektroodpadów. - Pochodziły z odpadów odzyskanych z zakładu produkującego płyty główne do telewizorów. Taki mam przekaz, że jeżeli macie np. telewizor, lodówkę, pralkę lub jakiekolwiek urządzenie, to żeby nie wyrzucać tego na śmietnik, czy raczej koło śmietnika, jak się często widzi, tylko można to oddać do specjalnego punktu, gdzie idziemy kupić nową lodówkę i można przy okazji oddać starą - powiedziała Justyna Żak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?