Gwiazdy

Honorata Witańska: "Postrzega się nas jako bandę rozwydrzonych, wściekłych "bab", które nie lubią mężczyzn"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Honorata Witańska
Honorata WitańskaDzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Honorata Witańska jest jedną z ambasadorek kampanii społecznej "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie". W trakcie sesji zdjęciowej do projektu, dziennikarka dziendobry.tvn.pl Daria Pacańska zapytała aktorkę o to, czy dostrzega nierówności między kobietami i mężczyznami w branży.

Honorata Witańska o nierównościach

Honorata Witańska w rozmowie z dziendobry.tvn.pl powiedziała, że dostrzega nierówności między kobietami i mężczyznami w branży.

- Dostrzegam, ale to nie jest wina moich kolegów aktorów. Nie mogę być zła nich, że bywają inaczej traktowani- powiedziała aktorka.

I dodała:

- To są gdzieś cały czas jakieś bardzo mocno zakorzenione schematy, obowiązujące reguły, które nigdy nie zostały spisane.

Honorata Witańska o pozycji kobiet

Aktorka podkreśliła, że zauważa zmianę w sposobie traktowania kobiet w różnych sferach życia.

- Dostrzegam coraz częściej kobiety na wysokich stanowiskach. Dostrzegam, że scenariusze, które są pisane i treści, po które sięgają twórcy są już bardziej kobiece. Częściej stawia się na kobiece pióro, na młode scenarzystki. Nawet przy projekcie, przy którym pracuje główną osią jest przyjaźń kobieca, więc tak, to się zmienia - zaznaczyła Witańska.

- Postrzega się nas jako bandę rozwydrzonych, wściekłych "bab", chociaż bardzo nie lubię tego słowa, które nie lubią mężczyzn, że my nagle chcemy władzę, a to w ogóle nie o to chodzi. My chcemy równości, nie uważamy, że jesteśmy od was lepsze, nie uważamy, że jesteśmy mądrzejsze, chciałybyśmy być traktowane tak samo. Kochamy was, nie umiemy bez was żyć. Wszystko byłoby bez sensu bez mężczyzn - dodała.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości