Królowa burleski. Jaka jest Dita von Teese? "Moje show to wielkie sceny, historyczne teatry"

Jaka jest Dita von Teese?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Królowa burleski - Dita Von Teese
Królowa burleski - Dita Von Teese
Taniec na szpilkach jest dla wszystkich
Taniec na szpilkach jest dla wszystkich
W rytmie samby
W rytmie samby
Najbardziej znany tancerz brzucha na świecie
Najbardziej znany tancerz brzucha na świecie
Taniec, który odchudza?
Taniec, który odchudza?
Dita von Teese to najbardziej znana artystka burleski na świecie. Gwiazda jest też jedną z najbardziej tajemniczych postaci w show biznesie. Na czym polega jej fenomen? Jaka jest prywatnie? Posłuchajcie rozmowy, którą przeprowadziła z nią reporterka Dzień Dobry TVN.

Dita von Teese o burlesce

Dita von Teese spopularyzowała burleskę i zyskała tytuł królowej. Przez dwa lata była żoną Marilyna Mansona. Uchodzi za jedną z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych gwiazd. Od lat podróżuje po świecie i prezentuje swoje show. Zapytana przez Sandrę Hajduk-Popińską, czy burleską może zająć się każdy, stwierdziła, że tak. - Pod warunkiem, że nie onieśmiela go scena - zaznaczyła artystka.

Wokół burleski krąży wiele mitów. Uważa się m.in., że to rozrywka tylko dla mężczyzn. Tymczasem nie jest to prawda. - Wśród mojej widowni są zarówno heteroseksualne kobiety, jak i reprezentanci środowiska LGBT. Poza tym, kiedy ludzie widzą zapowiedź mojego show w ich mieście, myślą, że dziewczyna będzie tańczyć w jakiejś małej sali. Tymczasem moje show to wielkie sceny, historyczne teatry. Zależy mi na autentyczności. Ludzie mają spaczoną wizję tego, czym to jest burleska, również przez film "Burleska", który nie miał nic wspólnego z tą formą sztuki - podkreśliła Dita von Teese.

Dita von Teese - jaka jest prywatnie?

- Nie chodzę po domu w pełnym makijażu i piórach. Mam też inne zajęcia do wykonania na co dzień - wyznała i dodała, że na scenie nie posługuje się swoim alter ego. - Dawno temu zdałam sobie sprawę, że Dita to Heather z Michigan. Ta prawdziwość sprawia, że ludzie chcą mnie oglądać. Nie chodzi o to, żeby na scenie udawać kogoś, kim się nie jest - stwierdziła.

Jak dba o swoje ciało? Po prostu odżywia się zdrowo i trenuje trzy razy w tygodniu. - I jeszcze jedno, każdą negatywną myśl o swoim ciele zamieniam w pozytyw. Moje ciało tyle dla mnie zrobiło. To dzięki niemu wchodzę na scenę silna - powiedziała.

Do rozmowy z artystką dołączył niespodziewany gość. Kto? Dowiecie się tego z dalszej części materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz