Gwiazdy

Arnold Schwarzenegger odwiedził Auschwitz. Zrobił to, by rozliczyć się z trudną przeszłością rodziny

Gwiazdy

Autor:
wac//az/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger przyjechał do Polski, by zwiedzić były niemiecki obóz zagłady Auschwitz i Centrum Żydowskie w Oświęcimiu. Aktor nie krył emocji związanych z wizytą w tych miejscach. W komunikacie opublikowanym jeszcze przed wylotem ze Stanów Zjednoczonych nazwał się "świadkiem zniszczenia wywołanego przez nazizm".

Arnold Schwarzenegger odwiedził Auschwitz

Arnold Schwarzenegger przybył do Oświęcimia w środę, 28 września 2022 roku. Jak podaje tvn24.pl, w programie jego wizyty znalazło się między innymi zwiedzanie byłego obozu Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, miejsc masowej zagłady Żydów oraz Muzeum Żydowskiego. Aktor zdecydował się także spotkać z ocaloną z Auschwitz byłą więźniarką Lidią Maksymowicz.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

- Jestem świadkiem zniszczenia wywołanego przez nazizm. Na własne oczy widziałem, jak nienawiść wymknęła się spod kontroli i dlatego dzielę się tymi bolesnymi wspomnieniami ze światem w nadziei, że w przyszłości uda się zapobiec takim tragediom. Wspieram Centrum Żydowskie w Oświęcimiu i ich misję, aby Holokaust nigdy więcej się nie powtórzył - zapewnił były gubernator Kalifornii w oświadczeniu, które zostało opublikowane jeszcze przed jego przyjazdem do Polski.

Arnold Schwarzenegger oddał hołd ofiarom Auschwitz

Wizyta w Oświęcimiu stanowiła dla Arnolda Schwarzeneggera okazję do rozliczenia się z trudną przeszłością własnej rodziny. Ceniony aktor przyszedł na świat w 1947 roku w Austrii, jako drugi syn Gustava i Aurelii Schwarzeneggerów. Jako dorosły człowiek odkrył, że jego ojciec należał do partii nazistowskiej.

Z austriackich dokumentów wynika, że w czasie II wojny światowej Gustav Schwarzenegger służył w jednostkach armii niemieckiej, a co za tym idzie był świadkiem wyjątkowo brutalnego rozlewu krwi. Brał udział między innymi w oblężeniu Leningradu i bitwie pod Stalingradem. Służbę zakończył w 1943 roku.

-  Przez resztę życia cierpiał z powodu bólu. Bólu złamanego kręgosłupa, bólu od odłamka, który zawsze przypominał mu o tych strasznych latach. I bólu z powodu poczucia winy - zapewnił Arnold Schwarzenegger w rozmowie cytowanej przez CBS w marcu tego roku. 

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:wac//az/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Hannes Magerstaedt/Stringer/Getty Images

Pozostałe wiadomości