Legenda magazynu "Vogue". Jaka naprawdę jest Anna Wintour?

Jaka jest Anna Wintour?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Anna Wintour – legendarna naczelna magazynu “Vogue”
Anna Wintour – legendarna naczelna magazynu “Vogue”
Najmodniejsze stylizacje w kolorze czerwonym
Najmodniejsze stylizacje w kolorze czerwonym
The Traitors. Zdrajcy: Malwina Wędzikowska o stylizacjach w programie
The Traitors. Zdrajcy: Malwina Wędzikowska o stylizacjach w programie
Modnie i wygodnie w podróży
Modnie i wygodnie w podróży
Szybka stylizacja: strój na komunię dla mamy
Szybka stylizacja: strój na komunię dla mamy
Tajemnicza, profesjonalna i bezwzględna. Taki obraz Anny Wintour - redaktorki naczelnej amerykańskiego wydania magazynu "Vogue" ma wielu wielbicieli mody. Reporter Mateusz Hładki porozmawiał z Amy Odell - dziennikarką i autorką jej biografii pod tytułem "Anna" o tym, czego nie wiemy o tej ikonie świata mody.

Tajemnice Anny Wintour

Wielkimi krokami zbliża się Met Gala - coroczne święto mody organizowane przez Annę Wintour. Z tej okazji Mateusz Hładki porozmawiał z Amy Odell - autorką biografii słynnej redaktorki. Zapytał ją, między innymi, o to, jaka prywatnie jest ikona dziennikarstwa modowego. Jak przekonuje autorka ksiązki - redaktorka naczelna magazynu "Vogue" faktycznie jest profesjonalna i skupiona na pracy, co pozwoliło jej osiągnąć międzynarodowy sukces.

- W książce wyjaśniam też, że Anna Wintour to człowiek z krwi i kości, jak każdy z nas. To bardzo dobra bizneswoman. Rozmawiałam z ponad 250 osobami, żeby napisać tę książkę. Niektóre z nich powiedziały, że ona jest taką wizjonerką jak Steve Jobs. Jest istotnie bardzo wymagająca - relacjonowała pisarka.

Jak wyglądała kariera Anny Wintour?

Anna Wintour jest naczelną amerykańskiego "Vogue'a" od 1988 roku, ale jej modowa kariera zaczęła się w Londynie pod koniec lat 60. Była wówczas wolnym strzelcem i pisała o modzie oraz była asystentką w magazynach. Z czasem przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, zaś w Nowym Jorku pracowała w "Harper's Bazaar" i "New York Magazine". - Wpływowi ludzie od dawna liczą się z opinią Anny w różnych kwestiach. Za każdym razem, kiedy dom mody wybiera nowego projektanta, konsultuje się z Anną. [...] Ona ma taką władzę, bo jest świetna w budowaniu relacji z ważnymi ludźmi. Ufają jej, "Vogue'a" uczyniła natomiast ważną instytucją kultury - podsumowała dziennikarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes