Zwierzęta

Pingwinie przedszkolaki we wrocławskim zoo. "Są bardzo śmiałe, mają delikatność kierowcy frontowego"

Zwierzęta

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Robert Stockinger
Pingwinie przedszkolaki
Pingwinie przedszkolakiDzień Dobry TVN
wideo 2/28

Pingwiny przylądkowe to najchętniej odwiedzani mieszkańcy zoo we Wrocławiu. To gatunek, którego populacja dramatycznie spada, grożąc wyginięciem. Dlatego każde narodziny witane są z ogromną radością. W pingwinim przedszkolu był reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger, który sprawdził, czym bawią się maluchy i jak wygląda ich dzień na wybiegu.

Kolejne pokolenie pingwinów we wrocławskim zoo

24 nowe osobniki właśnie opuściły żłobek i asymilują się z resztą stada. Puchate maluchy wyróżniają się na tle innych nie tylko dziecięcym wręcz entuzjazmem do zabawy, ale także charakterystycznym umaszczeniem.

- Łatwo je rozróżnić, dlatego, że inaczej są umaszczone. Młode osobniki, które nie ukończyły jeszcze 15. miesiąca życia, są takie bardziej szaro-grafitowe, nie są czarno-biało, kontrastowe. Akurat ten gatunek, pingwin przylądkowy, dorosły ma taką czarną szarfę pod szyją i młode tej szarfy nie mają. W tej chwili mają około półtora roku, w zależności od osobnika, bo one się wszystkie nie wykluły tego samego dnia, tylko na przestrzeni około dwóch miesięcy - opowiada opiekun pingwinów Patryk.

Pingwiny z wrocławskiego zoo

Zoo we Wrocławiu stworzyło pingwinom bardzo komfortowe warunki do życia. Przestronny wybieg z basenem i wodospadem to teren, który małe pingwiny eksplorują z zaciekawieniem i entuzjazmem.

- One muszą poznać basen i cały wybieg, jest bardzo duży. Tam na końcu widać grupkę, one najchętniej tam odpoczywają, przy wodospadzie. Muszą się nauczyć też tych miejsc, w których podajemy im jedzenie. Są bardzo śmiałe, one mają taką delikatność kierowcy frontowego - żartuje ich opiekun.

- Całe stado liczy 104 osobniki. To największe stado pingwinów przylądkowych w Polsce i jedno z największych w Europie - mówi z dumą Patryk.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zwyczajach pingwinów i przekonać się, czy opiekunowie potrafią rozpoznać każdego osobnika i nazwać go po imieniu, obejrzyj materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości