pingwiny

  pingwiny

  Wyspy Antypodów znajdują się ponad 600 kilometrów na południowy wschód od Nowej Zelandii i formalnie wchodzą w skład terytorium tego państw. Czasem błędnie kojarzy się Antypody z Australią, która zlokalizowana jest dużo bardziej na zachód. Co to są Antypody i na czym polega ich piękno?

  W sieci popularność bije nagranie dwóch pingwinów cesarskich. Ptaki prezentują swoje wdzięki przed kamerą, na którą natrafiły na stacji antarktycznej. Udane selfie? :)

  W Broniszewicach siostry zakonne prowadzą dom, w którym schronienie znajduje 56 niepełnosprawnych chłopców. Stuletnia budowla potrzebowała natychmiastowej renowacji. Przez lata na remont brakowało środków. Pieniądze na budowę nowego domu zakonnicom udało się uzbierać dzięki zabawnemu filmikowi, który siostry nagrały z okazji Dnia Pingwina. O szczegółach akcji Dominikanki: Siostra Tymoteusza i Siostra Eliza opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.

  Pamiętacie przygodę wydmuszek ze strusich jaj, które - z powodu roztargnienia Bartka Jędrzejaka - zostały same, samiusieńkie na lotnisku we Wrocławiu, a potem leciały do Warszawy w kokpicie pilota? Otóż ta historia ma ciąg dalszy. Wydmuszki zostały przepięknymi i dostojnymi pisankami. Tak jak Bartek obiecał, podpisali się na nich wszyscy prowadzący Dzień Dobry TVN. Pisanki odesłaliśmy do wrocławskiego zoo. Teraz trwa licytacja. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie pingwinów.

  Według badań dra George Murrey'a Levicka pingwiny Adeli znęcają się seksualnie nad swoimi pobratymcami. Bardziej szokujące jest to, że do zaspokojenia swoich chuci wykorzystują również ciała zmarłych pingwinów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza Wojciecha Mikołuszko i dra Szymona Drobniaka, aby powiedzieli nam o przyczynach takich zachowań.

  Druga część nagrodzonego Oskarem filmu animowanego "Tupot małych stóp" od dziś jest na naszych ekranach. Czy i tym razem historia tańczących pingwinów podbije serca widzów? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z aktorami: Elijah Woodem i Robinem Williamsem oraz reżyserem filmu.