Dlaczego pies je trawę? Czy można karmić go arbuzem lub krowim mlekiem? Behawiorystka rozwiała wątpliwości

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
dailymail.co.uk
Uciążliwe szczekanie i wycie psa - co zrobić?
Uciążliwe szczekanie i wycie psa - co zrobić?Dzień Dobry TVN
wideo 2/34

Opieka nad zwierzętami to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Właśnie dlatego właściciele czworonogów szukają w Internecie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, by nie zaszkodzić swoim pupilom. Behawiorystka Lorna Winter wyjaśniła, co można podawać psom psom do jedzenia, a także co oznaczają niektóre ich niecodzienne zachowania.

Pies je trawę - co to oznacza?

Lorna Winter jest psią behawiorystką i dyrektorką Dog Behaviour and Training Charter w Wielkiej Brytanii. W serwisie Daily Mail udzieliła odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania opiekunów psów. Co pies chce nam zasygnalizować, gdy je trawę?

- Psy gończe często żują trawę, ale może istnieć kilka powodów, dla których decydują się ją zjeść. Mogą próbować zwrócić na siebie uwagę właściciela i chcieć, by się z nimi pobawić. Żucie trawy może również wskazywać na brak błonnika w diecie - stwierdziła behawiorystka. Właścicieli czworonogów ciekawiło również, czy można nauczyć szczeniaka korzystania z toalety zamiast wychodzenia na dwór? Okazuje się, że psy można wyszkolić do wielu zadań, w tym do korzystania z toalety, jednak upłynie dużo czasu, zanim szczeniak opanuje tę umiejętność. Ekspertka wyjaśniła, dlaczego mimo wszystko nie zaleca się nauki załatwiania potrzeb w łazience.

- Dla zdrowia psychicznego twojego zwierzaka ważne jest, aby korzystał z toalety na zewnątrz - podkreśliła Lorna Winter.

Rady dla właścicieli psów

Opiekunów zwierząt ciekawiło również, czy mogą podawać szczeniakowi krowie mleko? Ekspertka wyjaśniła, tę kwestię.

- Chociaż krowie mleko nie jest toksyczne dla psów, nie zaleca się im picia, ponieważ jest jednym z dwóch wiodących alergenów pokarmowych wśród psów. Wiele zwierząt może go nie tolerować - stwierdziła. A jak jest w przypadku arbuza?

- Psy rzeczywiście mogą jeść miąższ arbuza. Należy jednaj najpierw usunąć nasiona i nie pozwolić szczeniakowi, by zjadł skórę owocu. Warto pamiętać, że chociaż arbuz zawiera dużo wody, to też ma sporo cukru. To może prowadzić do rozstroju żołądka - przyznała behawiorystka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Gary Yeowell/Getty Images

Pozostałe wiadomości