szczeniak

  Zabawki dla szczeniaka pozwalają mu zaspokoić naturalną potrzebę żucia i gryzienia.

  Mały pies lub kot, który został zbyt wcześnie rozdzielony z matką, przeżywa ogromny stres. Nowy opiekun powinien zadbać o socjalizację pupila, czyli przyzwyczaić go do nowego miejsca.

  Posłanie dla małego psa jest tym, czym łóżko dla człowieka – miejscem snu i wypoczynku. Dlatego powinno być wygodne i odpowiednio dobrane do wielkości pupila, aby zapewnić mu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Nie trzeba go kupować w sklepie, legowisko dla psa można w prosty sposób zrobić samodzielnie.

  Wybór idealnego imienia dla suczki to ważny moment w życiu psa i jego właściciela. Powinno być dobrze przemyślane, bowiem będzie towarzyszyć zwierzęciu przez całe jego życie. Decydując się na imię, warto również wziąć pod uwagę ewentualne zdrobnienia, którymi będziemy nazywać naszego pupila.

  Imiona dla psów wybieramy zazwyczaj ze względu na płeć, wygląd czy zachowanie zwierzęcia. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Na właścicielach ciąży duża odpowiedzialność, gdyż wybrane imię będzie zwierzęciu towarzyszyć do końca życia. Dowiedz się, czym się inspirować, wybierając imię dla psa.

  23-letni mieszkaniec podwarszawskiego Piaseczna w czasie rodzinnej awantury miał zamordować zaledwie 2-miesięcznego pieska. Podejrzanego udało się wskazać dzięki wezwaniu sąsiadów. Mężczyzna, który był już wcześniej notowany, trafił do aresztu. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem

  Przyjęcie psa do domu to magiczny moment w życiu rodziny. Młody czworonóg może mieć jednak sporo trudności z przystosowaniem się do nieznanego mu miejsca. Jak łagodniej przejść ten proces? Jak przygotować wyprawkę? Oto kilka porad, które pomogą małemu psiakowi łatwiej zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu.

  Wychowywanie psa to zajęcie, które może sprawić sporo problemów, jeżeli będzie się je wykonywać bez wcześniejszego przygotowania. Poznaj sposób na to, jak nauczyć szczeniaka załatwiać się na dworze.

  Od prawidłowego szczepienia szczeniaka zależy całego jego życie. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie właściwych terminów i częstotliwości szczepień. Koniecznie zrób to przed pierwszym spacerem w lesie czy parku i pamiętaj o kolejnych wizytach u weterynarza.

  Królowa Elżbieta II straciła szczeniaka. Zdechł pięciomiesięczny Fergus rasy dorgi. Piesek został podarowany w czasie, gdy jej mąż, książę Filip, trafił do szpitala. Czworonóg miał poprawić nastrój monarchini w trudnym dla niej okresie, i - jak twierdzi źródło na dworze królewskim - spełnił swoje zadanie.

  W rodzinie Mariny Łuczeko-Szczęsnej i Wojtka Szczęsnego pojawił się ktoś wyjątkowy. Ma radosne usposobienie i jest po prostu rozczulający - a raczej rozczulająca. Uwielbia różowy, a pozostali domownicy mówią doń "księżniczka". Kim jest?

  Studio Dzień Dobry TVN regularnie odwiedzają zwierzaki czekające na adopcję. Tym razem domu szukają dwie 10-tygodniowe sunie. Jak wychować szczeniaka? O tym nasi prowadzący, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski, rozmawiali z Radosławem Ekwińskim, specjalistą od zachowania zwierząt.

  Ustawa o ochronie praw zwierząt miała ukrócić proceder handlu psami w internecie. Obrońcy praw zwierząt wskazują, że tego typu sprawy są zgłaszane, ale często są przez policję po prostu bagatelizowane. Temat zbadali reporterzy Uwagi! TVN.

  64-letni mężczyzna zabił łopatą cztery szczenięta. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Płońska. Miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

  Kiedy młody pies pojawia się w domu, wymaga uwagi, jak dziecko. Niektórzy biorą nawet wolne z pracy, żeby się nim opiekować. Jak wychować szczeniaka? Bartek Jędrzejak sprawdzał to w otoczeniu kilkunastu uroczych, malutkich berneńczyków.

  Nauczenie szczeniaka, że nie może gryźć wszystkiego, co napotka na swojej drodze nie jest takie proste. Wymaga pracy z psem, bo gryzienie przedmiotów leży w jego naturze. Zdarza się, że zwierzę w ten spsób rozładowuje stres. Dlatego o pomoc poprosiliśmy ekspertów.

  Zwierzęta są bardziej wymagającymi modelami niż ludzie. Wymagają cierpliwości i większego zaangażowania. Anna Sychowicz fotografuje psy i koty. Jak udaje jej się namówić swoich modeli, by na chwilę znieruchomieli?

  Dorota Wellman tak lubi zwierzęta, że nie mogła się powstyrzymać i zaczęła się bawić na planie programu Dzień Dobry TVN ze szczeniakiem Vincentem Vegą. Zobaczcie, co stało się ze scenariuszem programu! :)