szczeniak

  szczeniak

  Wybór idealnego imienia dla suczki to ważny moment w życiu psa i jego właściciela. Powinno być dobrze przemyślane, bowiem będzie towarzyszyć zwierzęciu przez całe jego życie. Decydując się na imię, warto również wziąć pod uwagę ewentualne zdrobnienia, którymi będziemy nazywać naszego pupila.

  Imiona dla psów wybieramy zazwyczaj ze względu na płeć, wygląd czy zachowanie zwierzęcia. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Na właścicielach ciąży duża odpowiedzialność, gdyż wybrane imię będzie zwierzęciu towarzyszyć do końca życia. Dowiedz się, czym się inspirować, wybierając imię dla psa.

  23-letni mieszkaniec podwarszawskiego Piaseczna w czasie rodzinnej awantury miał zamordować zaledwie 2-miesięcznego pieska. Podejrzanego udało się wskazać dzięki wezwaniu sąsiadów. Mężczyzna, który był już wcześniej notowany, trafił do aresztu. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem

  Od prawidłowego szczepienia szczeniaka zależy całego jego życie. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie właściwych terminów i częstotliwości szczepień. Koniecznie zrób to przed pierwszym spacerem w lesie czy parku i pamiętaj o kolejnych wizytach u weterynarza.

  Królowa Elżbieta II straciła szczeniaka. Zdechł pięciomiesięczny Fergus rasy dorgi. Piesek został podarowany w czasie, gdy jej mąż, książę Filip, trafił do szpitala. Czworonóg miał poprawić nastrój monarchini w trudnym dla niej okresie, i - jak twierdzi źródło na dworze królewskim - spełnił swoje zadanie.

  Kiedy młody pies pojawia się w domu, wymaga uwagi, jak dziecko. Niektórzy biorą nawet wolne z pracy, żeby się nim opiekować. Jak wychować szczeniaka? Bartek Jędrzejak sprawdzał to w otoczeniu kilkunastu uroczych, malutkich berneńczyków.

  Nauczenie szczeniaka, że nie może gryźć wszystkiego, co napotka na swojej drodze nie jest takie proste. Wymaga pracy z psem, bo gryzienie przedmiotów leży w jego naturze. Zdarza się, że zwierzę w ten spsób rozładowuje stres. Dlatego o pomoc poprosiliśmy ekspertów.

  Zwierzęta są bardziej wymagającymi modelami niż ludzie. Wymagają cierpliwości i większego zaangażowania. Anna Sychowicz fotografuje psy i koty. Jak udaje jej się namówić swoich modeli, by na chwilę znieruchomieli?

  Dorota Wellman tak lubi zwierzęta, że nie mogła się powstyrzymać i zaczęła się bawić na planie programu Dzień Dobry TVN ze szczeniakiem Vincentem Vegą. Zobaczcie, co stało się ze scenariuszem programu! :)