Nieszablonowy apel o adopcję zwierzaka hitem w mediach społecznościowych. "Ten kot to po prostu kawał drania"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
facebook.com, kobieta.gazeta.pl
Kot w transporterze, obok kobieta

Kotka o imieniu Perdita szturmem podbiła serca użytkowników mediów społecznościowych, a wszystko to za sprawą anonsu dotyczącego jej adopcji. Pracownicy schroniska dla zwierząt, w którym znalazła tymczasowe schronienie, zadbali o to, by nowy właściciel nie był zaskoczony jej temperamentem. Dzięki ich kreatywności na chętnych nie trzeba było długo czekać.

Ogłoszenie o adopcję kotki Perdity podbiło sieć

W schroniskach nie brakuje zwierząt, które mają za sobą traumatyczne doświadczenia. Każde z nich zasługuje na kochającego właściciela, jednak opieka nad takim czworonogiem to nie lada wyzwanie. Nie oznacza to jednak, że dotknięty przez los pies czy kot nie ma szans na znalezienie domu. Najlepszym tego dowodem jest historia temperamentnej Perdity.

Zwierzęta

To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątkoDzień Dobry TVN
wideo 2/33

Pracownicy ośrodka "Mitchell County Animal Rescue" w Północnej Karolinie opublikowali w sieci ogłoszenie, które miało zapewnić ich podopiecznej przepustkę do nowego życia. Opisali kotkę w kilku zdaniach, zachęcając tym samym potencjalnych opiekunów do rozpoczęcia procedury adopcyjnej. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że Perdita została przedstawiona jako zwierzak z piekła rodem.

- Ten kot to po prostu kawał drania - stwierdzili autorzy anonsu.

Kotka Perdita znalazła dom. To zasługa pracowników schroniska

Nie da się ukryć, że w trakcie formułowania ogłoszenia pracownicy schroniska wykazali się godną podziwu kreatywnością. Już na wstępie zaznaczyli, że Perdita nie powinna trafić pod opiekę ludzi o słabym sercu, ponieważ lubi czaić się w ciemnych zakamarkach i atakować z zaskoczenia. Jako największy talent swojej czworonożnej podopiecznej autorzy anonsu wskazali wpatrywanie się w człowieka tak długo, aż zimny pot zacznie spływać po jego kręgosłupie. Nie zabrakło też wzmianki o tym, czego kotka nie akceptuje. Na długiej liście znalazły się między innymi małe kociaki, psy, święta Bożego Narodzenia, kolor różowy i pieszczoty.

- Jest kotką nieprzystosowaną społecznie. Szuka równie nieprzystosowanego społecznie opiekuna, który będzie rozumiał jej potrzebę izolacji - podsumowali pracownicy przytułku dla zwierząt.

Starania przedstawicieli "Mitchell County Animal Rescue" przyniosły oczekiwane rezultaty. Nieszablonowe ogłoszenie przykuło uwagę wielu osób, dzięki czemu Perdita szybko znalazła dom. Nowi opiekunowie, Joe i Betty, otoczyli ją troską, na jaką zasłużyła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: facebook.com, kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: LuckyBusiness/Getty Images/Facebook

Pozostałe wiadomości